ASV atvadās no bijušā prezidenta Džordža Buša vecākā

Pievienot komentāru
ASV atvadās no bijušā prezidenta Džordža Buša vecākā
REUTERS/SCANPIX

Amerikas Savienotajās Valstīs sākusies atvadīšanās no mūžībā aizgājušā bijušā ASV prezidenta Džordža Buša vecākā. Buša vecākā ģimene, draugi, kolēģi, bijušie un arī esošais ASV prezidents Donalds Tramps pulcējušies Vašingtonas Kapitolijā, lai godinātu 41. ASV prezidenta piemiņu.

Pirmdienas vakarā Vašingtonas Kapitolijā noturēts dievkalpojums. Atvadu runas teikuši gan bijušie, gan esošie ASV senatori. Atvadu vārdus teicis arī ASV viceprezidents Maiks Penss. Viņš norādījis, ka Buša vecākā politiskās gaitas un pašaizliedzīgā kalpošana ASV labā ir piemērs, no kā būtu jāmācās daudziem politiķiem.

Maiks Penss
ASV Viceprezidents

Savas un visu amerikāņu vārdā es vēlos izteikt pateicību Džordža Buša ģimenei, ka esat dalījuši ar mums šo īpašo cilvēku. Arī savos 94 gados viņš nezaudēja savu mīlestību, uzticību un aicinājumu kalpot savai valstij. Viņš ir piemērs, kas vienmēr iedvesmos, un viņš mūsu sirdīs paliks vienmēr.

Lai godinātu Buša piemiņu, pēc privātās atvadīšanās ceremonijas pie Kapitolija pulcējušies arī tūkstošiem Savienoto Valstu iedzīvotāji. Republikānis Džordžs Bušs bija ASV prezidents no 1989. līdz 1993. gadam. Buša valdīšanas laikā pasaule piedzīvoja globālus pavērsienus, beidzās Aukstā kara periods un sabruka Padomju Savienība.

Jāpiebilst, ka šī gada 17. aprīlī 92 gadu vecumā aizsaulē devās bijusī ASV pirmā lēdija, Džordža Buša vecākā dzīvesbiedre Barbara Buša.

Lasi vēl