ASV atsauc atbalstu G7 noslēguma dokumentam

0 Komentāru
ASV atsauc atbalstu G7 noslēguma dokumentam
Foto: EPA / LETA

ASV prezidents Donalds Tramps negaidīti atsaucis ASV atbalstu G7 samita vienošanās dokumentam. Šis ir pirmais tāds gadījums “lielā septītnieka” vēsturē.

Neilgi pēc samita beigām Tramps tviterī apsūdzēja Kanādas premjerministru Džastinu Trudo negodīgumā un atsauca atbalstu noslēguma paziņojumam, kurā septiņu ietekmīgāko valstu līderi bija vienojušies par to, ka tiek ievērota noteikumos balstīta starptautiskā tirdzniecība. Šādā veidā Baltā nama saimnieks reaģējis uz Kanādas valdības vadītāja paziņojumu, ka tā “neļaus sev kāpt uz galvas” un spers atbildes soļus ASV noteiktajiem muitas tarifiem.

“Pretpasākumi stāsies spēkā pirmajā jūlijā. Mēs ieviesīsim līdzvērtīgus tarifus tiem, kas mums ir netaisnīgi piemēroti. Prezidentam es pilnīgi skaidri sacīju: lai gan mēs nealkstam to darīt, mēs to noteikti darīsim. Kanādieši ir pieklājīgi, saprātīgi, bet mēs neļausim sev kāpt uz galvas,” tā izteicies Trudo.

Kanādas premjera birojs ir noraidījis Trampa pārmetumus, norādot, ka Trudo nepateica neko tādu, ko viņš iepriekš nebūtu teicis publiski vai privātās sarunās. Trudo pusē nostājušies arī Eiropas valstu līderi. Francijas prezidents Emanuels Makrons nosodījis Trampa izteikumus, uzsverot, ka diplomātijā nav vietas “dusmu lēkmēm”.

0 Komentāru