Komentāri
ASV atņem Krievijai tirdzniecības prokšrocības

ASV atņēmušas Maskavai piemērotās tirdzniecības priekšrocības, svītrojot Krieviju no jaunattīstības valstu saraksta, kam atļauts eksportēt uz Savienotajām Valstīm zināmu daudzumu preču bez muitas nodevām. Lēmums stājies spēkā piektdien, teikts Baltā nama tīmekļa vietnē publicētajā prezidenta Baraka Obamas paziņojumā.

“Krievija pietiekami pavirzījusies ekonomiskajā attīstībā un uzlabojusi konkurētspēju tirdzniecībā. Tādējādi ir lietderīgi pārtraukt Krieviju klasificēt kā jaunattīstības valsti,” kas gūs labumu no labvēlīgā tirdzniecības režīma, teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan šis lēmums formāli nav saistīts ar sankcijām, kuras pret Maskavu jau iepriekš vērsušas ASV un Eiropas Savienība (ES), reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu, jāņem vērā apstāklis, ka saskaņā ar pasaules Bankas vērtējumu iepriekš tika plānots tirdzniecības priekšrocības Maskavai atņemt tikai 2015.gada 1.janvārī.

Taču vēl pagājušā gada beigās, tas ir, pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā ASV Kongress paspēja pieņemt lēmumu par grozījumiem Vispārējo priekšrocību programmā, paredzot pagarināt tās piemērošanu Krievijai līdz 2016.gadam.

Uz pagājušā gada jūlija beigām atvieglotie importa noteikumi tika attiecināti uz 425 Krievijas preču veidiem, un Krievijas imports uz ASV Vispārējo priekšrocību programmas ietvaros sasniedza 544 miljonus dolāru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl