ASV atbildēs uz Krievijas hakeru uzbrukumu vēlēšanām, paziņo Obama

Komentāri

ASV neatstās bez ievērības Krievijas hakeru uzbrukumus prezidenta vēlēšanās. To kā savu beidzamo uzdevumu nospraudis ASV prezidents Baraks Obama. Pašlaik amerikāņu izlūkdienestiem ir jāsavāc visi pierādījumi par Krievijas iejaukšanos vēlēšanu procesā. Maskava šīs apsūdzības sauc par nepamatotām. 

ASV rīkosies, lai atbildētu uz liecībām par Krievijas hakeru uzbrukumiem ASV vēlēšanu ietekmēšanai, paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Manuprāt, nav šaubu, ka tad, kad kāda ārzemju valdība cenšas ietekmēt mūsu vēlēšanu integritāti, mums ir jārīkojas,” intervijā radiostacijai ”NPR” pavēstīja Obama.

Obama uzdevis ASV izlūkdienestiem veikt pilnu pārskatu par hakeru uzbrukumiem un sniegt viņam atbildi pirms viņš pamet amatu 20.janvārī.

Savukārt Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka ASV apsūdzības Krievijai par hakeru uzbrukumiem “jau izskatās nepieklājīgi un tās vajag izbeigt, vai arī sniegt kādus pierādījumus”.

Kā trešdienas vakarā ziņoja ASV telekanāls “NBC News”, ASV izlūkdienestu amatpersonas tagad uzskata, ka Putins bija personīgi iesaistīts hakeru uzbrukumos ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, lai atriebtos demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei.

Putins personīgi devis norādījumus, kā jānopludina un citādi jāizmanto hakeru iegūtie ASV demokrātu materiāli, ziņoja ”NBC”, atsaucoties uz divām informētām amatpersonām, kam bija “augsts pārliecības līmenis” par šo hakeru uzbrukumu jauno vērtējumu.

Tiek uzskatīts, ka Putins nespēja piedot Klintonei to, ka viņa kā valsts sekretāre publiski apšaubīja 2011. gada Krievijas parlamenta vēlēšanu godīgumu. Putins arī apsūdzēja Klintoni musināšanā uz ielu protestiem Krievijā.

Izlūkdienesta amatpersonas pavēstīja ”NBC”, ka Putina sākotnējais mērķis šajos kiberuzbrukumos bija atriebties Klintonei, bet vēlāk tas pārtapa par plašākiem centieniem parādīt pasaulei ASV politikas korumpētību un radīt iespaidu, ka citas valstis vairs nevar paļauties uz ASV kā drošu globālu līderi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl