ASV atbildēs uz Krievijas hakeru uzbrukumu vēlēšanām, paziņo Obama

Komentāri

ASV neatstās bez ievērības Krievijas hakeru uzbrukumus prezidenta vēlēšanās. To kā savu beidzamo uzdevumu nospraudis ASV prezidents Baraks Obama. Pašlaik amerikāņu izlūkdienestiem ir jāsavāc visi pierādījumi par Krievijas iejaukšanos vēlēšanu procesā. Maskava šīs apsūdzības sauc par nepamatotām. 

ASV rīkosies, lai atbildētu uz liecībām par Krievijas hakeru uzbrukumiem ASV vēlēšanu ietekmēšanai, paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Manuprāt, nav šaubu, ka tad, kad kāda ārzemju valdība cenšas ietekmēt mūsu vēlēšanu integritāti, mums ir jārīkojas,” intervijā radiostacijai ”NPR” pavēstīja Obama.

Obama uzdevis ASV izlūkdienestiem veikt pilnu pārskatu par hakeru uzbrukumiem un sniegt viņam atbildi pirms viņš pamet amatu 20.janvārī.

Savukārt Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka ASV apsūdzības Krievijai par hakeru uzbrukumiem “jau izskatās nepieklājīgi un tās vajag izbeigt, vai arī sniegt kādus pierādījumus”.

Kā trešdienas vakarā ziņoja ASV telekanāls “NBC News”, ASV izlūkdienestu amatpersonas tagad uzskata, ka Putins bija personīgi iesaistīts hakeru uzbrukumos ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, lai atriebtos demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei.

Putins personīgi devis norādījumus, kā jānopludina un citādi jāizmanto hakeru iegūtie ASV demokrātu materiāli, ziņoja ”NBC”, atsaucoties uz divām informētām amatpersonām, kam bija “augsts pārliecības līmenis” par šo hakeru uzbrukumu jauno vērtējumu.

Tiek uzskatīts, ka Putins nespēja piedot Klintonei to, ka viņa kā valsts sekretāre publiski apšaubīja 2011. gada Krievijas parlamenta vēlēšanu godīgumu. Putins arī apsūdzēja Klintoni musināšanā uz ielu protestiem Krievijā.

Izlūkdienesta amatpersonas pavēstīja ”NBC”, ka Putina sākotnējais mērķis šajos kiberuzbrukumos bija atriebties Klintonei, bet vēlāk tas pārtapa par plašākiem centieniem parādīt pasaulei ASV politikas korumpētību un radīt iespaidu, ka citas valstis vairs nevar paļauties uz ASV kā drošu globālu līderi.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl