ASV ar ķepām augšpēdus piedzimis kucēns veiksmīgi izārstēts un iemācījies staigāt

0 Komentāru
ASV ar ķepām augšpēdus piedzimis kucēns veiksmīgi izārstēts un iemācījies staigāt
Siggi. (OKLAHOMA STATE UNIVERSITY)

Ar ķepām augšpēdus piedzimis kucēns veiksmīgi izārstēts un iemācījies staigāt, vēsta “CNN”.

Siggi daudzējādā ziņā piedzima kā tipisks kucēns – mīļš, jautrs un ārkārtīgi rotaļīgs. Bet plankumainais žurku terjers bija arī diezgan neparasts – iedzimta defekta dēļ viņa priekšējās ķepas bija apgrieztas otrādi.

Oklahomas štata universitātes Veterinārmedicīnas koledžas komanda pēc koriģējošas operācijas veikšanas deva Siggi iespēju normāli dzīvot, lai ķepas pavērstu pareizajā lejupvērstajā stāvoklī.

Universitātes Veterinārā mācību slimnīca (VTH) iepriekš šādu operāciju citam sunim iepriekš bija veikusi tikai vienu reizi – 2019. gadā, teikts 31. augusta universitātes paziņojumā presei.

Dalasas dzīvnieku glābšanas grupa 13 nedēļu vecumā atveda Siggi uz VTH, cerot, ka viņu izdosies izdziedēt tāpat kā iepriekšējo suni, kurš piedzīvoja līdzīgu operāciju 2019. gadā.

“Arī Siggi problēma patiesībā bija elkoņos. Pilnīgi nesaprotamu iemeslu dēļ šo pacientu elkoņi iznāk no locītavas agrīnā dzīves posmā, un rezultāts ir smaga apakšējo priekšējo ekstremitāšu rotācija un nespēja staigāt. Visbiežāk viņi var rāpot, taču tā ne ļoti nepiemērota pozīcija suņa dzīvei,” paziņojumā sacīja VTH dzīvnieku ķirurgs doktors Ēriks Klarijs.

Siggi tika veikta sarežģītāka operācija nekā iepriekšējam sunim, jo izmeklējumos atklājās “būtiska” apakšējo elkoņu kaulu deformācija. Siggi elkoņi tika ievietoti šinās un ortopēdiskā fiksatora ierīcē, kamēr tika dziedēti kauli. Pēc vairākām nedēļām Siggi kauli bija kļuvuši pietiekami spēcīgi, lai suns izietu rehabilitāciju un atkal sāktu mācīties staigāt.

Siggi diezgan ātri iemācījās darīt daudzas lietas, kuras kucēniem patīk, tostarp dzenāt bumbu pagalmā.

0 Komentāru