ASV apstiprina “Pfizer”/”BioNTech” Covid-19 vakcīnu bērniem 12-15 gadu vecumā

1 komentārs
ASV apstiprina “Pfizer”/”BioNTech” Covid-19 vakcīnu bērniem 12-15 gadu vecumā
REUTERS / SCANPIX

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) pirmdien apstiprināja uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu bērniem 12 līdz 15 gadu vecumā.

FDA komisāra pienākumu izpildītāja Dženeta Vudkoka nosauca šo lēmumu par “nozīmīgu soli cīņā pret Covid-19 pandēmiju”.

“Šodienas rīcība ļauj jaunākiem iedzīvotājiem būt aizsargātiem no Covid-19, vedot mūs tuvāk uz atgriešanos normālā situācijā un pandēmijas izbeigšanu,” paziņoja Vudkoka.

“Vecāki un aizbildņi var būt pārliecināti, ka aģentūra veica stingru un pamatīgu visu pieejamo datu izskatīšanu, kā mēs to esam darījuši ar visiem mūsu ārkārtas izmantošanas apstiprinājumiem Covid-19 vakcīnām,” viņa piebilda.

FDA iepriekš apstiprināja šo vakcīnu ārkārtas izmantošanai cilvēkiem vismaz 16 gadu vecumā.

“Vakcīnas apstiprināšana jaunākiem iedzīvotājiem ir kritisks solis, turpinot mazināt milzīgo sabiedriskās veselības slogu, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija,” sacīja FDA Bioloģisko medikamentu vērtēšanas un pētījumu centra direktors Pīters Markss.

FDA informēja, ka ASV Slimību kontroles un profilakses centram (CDC) no 1. marta līdz 30. aprīlim ir ziņots par apmēram 1,5 miljoniem Covid-19 gadījumu cilvēkiem vecumā no 11 līdz 17 gadiem.

Bērniem slimības gaita parasti ir vieglāka, tomēr viņi to var nodot tālāk gados vecākiem, neaizsargātākiem pieaugušajiem.

“Pfizer” un “BioNTech” martā paziņoja, ka to izstrādātās divu devu vakcīnas režīms ir izrādījies drošs un ļoti efektīvs izmēģinājumā, kurā piedalījās 2260 bērni 12 līdz 15 gadu vecumā.

ASV prezidents Džo Baidens pagājušonedēļ akcentēja, cik svarīgi ir paplašināt vakcināciju, iekļaujot arī bērnus 12 līdz 15 gadu vecumā, un sacīja, ka varasiestādes ir “gatavas nekavējoties rīkoties”, kad tiks piešķirts apstiprinājums.

Viņš sacīja, ka apmēram 20 000 aptieku ASV ir gatavas sākt pusaudžu vakcināciju un ka devas tiks piegādātas arī pediatriem.

FDA ir piešķīrusi ārkārtas izmantošanas apstiprinājumu arī “Moderna” un “Johnson & Johnson” izstrādātajām Covid-19 vakcīnām, bet tikai cilvēkiem vecumā virs 18 gadiem.

Lasi vēl:

1 komentārs