“AstraZeneca” un “Johnson & Johnson” atļauts atsākt Covid-19 vakcīnu klīniskos izmēģinājumus ASV

1 komentārs
“AstraZeneca” un “Johnson & Johnson” atļauts atsākt Covid-19 vakcīnu klīniskos izmēģinājumus ASV
PA / SCANPIX

Farmācijas uzņēmumiem “AstraZeneca” un “Johnson & Johnson” piektdien tika atļauts atsākt eksperimentālu Covid-19 vakcīnu klīniskos izmēģinājumus ASV.

Jaunā koronavīrusa slimība Covid-19 līdz šim ir prasījusi vairāk nekā 223 000 amerikāņu dzīvības, un šī veselības krīze ir kļuvusi par galveno jautājumu ASV prezidenta vēlēšanu kampaņā.

“AstraZeneca”, kas izstrādājusi vakcīnas kandidāti kopā ar Lielbritānijas Oksfordas Universitāti, paziņoja, ka ir atsākts tās klīniskais izmēģinājums ASV – vienīgajā valstī, kur tas vēl arvien bija apturēts pēc dalībnieka saslimšanas pirms sešām nedēļām.

“Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) šodien apstiprināja [izmēģinājuma] atsākšanu ASV pēc tam, kad pēdējās nedēļās bija atsākti izmēģinājumi citās valstīs,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

“AstraZeneca” vakcīnas klīniskais izmēģinājums tika apturēts 6.septembrī visā pasaulē, bet drīz pēc tam atsākās Lielbritānijā un nākamajās nedēļās – arī Dienvidāfrikā, Brazīlijā un Japānā, jo varas iestādes konstatēja, ka izmēģinājuma dalībnieka saslimšana nav saistīta ar šo vakcīnu.

“FDA pārskatīja visus drošuma datus no izmēģinājumiem globālā mērogā un secināja, ka ir droši atsākt izmēģinājumu,” vēstīja “AstraZeneca”.

Drīz pēc šī uzņēmuma paziņojuma arī “Johnson & Johnson” pavēstīja, ka gatavojas atsākt rekrutēšanu savas vakcīnas izmēģinājumam, kas pagājušonedēļ tika apturēts pēc kāda brīvprātīgā saslimšanas.

“Pēc tam, kad tika pamatīgi izvērtēts nopietns medicīnisks gadījums, kuru piedzīvoja viens pētījuma dalībnieks, nav noteikts skaidrs cēlonis,” teikts “Johnson & Johnson” paziņojumā.

“Kompānija nav atradusi nekādu pierādījumu, ka šo gadījumu būtu izraisījusi vakcīnas kandidāte.”