“AstraZeneca” skaidro vakcīnu piegāžu kavēšanās iemeslus ES

0 Komentāru
“AstraZeneca” skaidro vakcīnu piegāžu kavēšanās iemeslus ES
ZEUS/SCANPIX

Farmācijas kompānijas “AstraZeneca” vadītājs, ņemot vērā spriedzi starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par vakcīnas piegāžu kavēšanos, ir komentējis kompānijai vērstos pārmetumus, vēsta “BBC News”.

Lielbritānijas un Zviedrijas daudznacionālā uzņēmuma “AstraZeneca” vadītājs Paskāls Sorio informējis, ka viņa komanda strādā “visu diennakti, lai novērstu ļoti daudzos neskaidros jautājumus par vakcīnas ražošanu”.

Lasi vēl: Pirmās ”AstraZeneca” vakcīnas pret Covid-19 Latvija varētu saņemt 7.februārī

Viņš arī teica, ka ES novēlotais lēmums parakstīt līgumus par vakcīnu piegādi ierobežojis laiku piegāžu kļūmju novēršanai. Tikmēr Lielbritānija to izdarījusi laicīgāk – līgums ar Lielbritāniju par vakcīnu piegādi šai valstij parakstīs trīs mēnešus pirms darījuma par vakcīnu piegādi ES, dodot vairāk laika kļūmju novēršanai. Tādējādi bijuši papildu trīs mēneši, lai novērstu visus iespējamos trūkums vakcīnu piegādē Apvienotajai Karalistei.

Uzņēmuma vadītājs arī skaidroja, ka ES vakcīnu piegāžu programmas galvenā problēma ir globālais plāns godīgi dalīties ar Covid-19 vakcīnām visās valstīs.

Tikmēr divās rūpnīcās – vienā Nīderlandē un vienā Beļģijā – ir problēmas ar vakcīnu ražošanas “palielināšanu”. “Tas ir sarežģīti, it īpaši agrīnā fāzē, kad jums patiešām ir jāsakārto visdažādākie jautājumi. Mēs uzskatām, ka pašlaik esam sakārtojuši šos jautājumus, bet būtībā atpaliekam divus mēnešus no plānotā ražošanas grafika,” viņš atzina.

Sorio arī sacīja, ka kompānija kopā ar Oksfordas Universitāti izstrādā vakcīnu, kuras mērķis ir apturēt jaunā koronavīrusa Dienvidāfrikas varianta izplatību, kas arī prasa resursus.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka nākamajā mēnesī ES plānots piegādāt būtisku vakcīnu apmēru. “Vai es gribētu, lai vakcīnu piegāde norisinātos raitāk? Protams. Bet, jūs zināt, ja mēs februārī piegādāsim plānotos apmērus, tas nav maz. Mēs plānojam piegādāt miljoniem vakcīnas devu Eiropai, un tas nav maz,” viņš uzsvēra.

0 Komentāru