Asinspirts vilcienā Vācijā: uzbrucēja mājvietā atrasts zīmēts Daesh karogs

Pievienot komentāru
Asinspirts vilcienā Vācijā: uzbrucēja mājvietā atrasts zīmēts Daesh karogs
Reuters/Scanpix

Šausminoši notikumi pagājušajā naktī risinājušies Vācijas dienvidos.

Ar cirvi un nazi bruņojies 17 gadus vecs afgāņu izcelsmes jaunietis uzbrucis pasažieriem vilcienā, ievainojot vismaz četrus cilvēkus. Atbildību par uzbrukumu jau uzņēmies teroristiskais grupējums Daesh.

Šausmu filmas cienīgie notikumi risinājušies netālu no Vircburgas. Vilciens apstājies un uzbrucējam izdevies aizbēgt, taču pakaļdzīšanās laikā policisti viņu nošāvuši. Zināms, ka jaunietis Vācijā ieradies bez vecākiem un dzīvojis audžuģimenē.

“Aculiecinieki izmeklētājiem stāstīja, ka jaunietis uzbrukuma laikā saucis “Allahu akbar” jeb Dievs ir visuvarens. Vēlāk izmeklētāji uzbrucēja mājvietā atrada ar roku zīmētu Daesh karogu. Policija šobrīd turpina izmeklēt iespējamo uzbrucēja saistību ar šo grupējumu. Pagaidām nav pierādījumu, ka uzbrucējam būtu līdzzinātāji,” norādīja Bavārijas iekšlietu ministrs Joahims Hermans.

Lai arī Daesh uzņēmusies atbildību par notikušo, izmeklētāji paziņojuši, ka uzbrukuma motīvi vēl joprojām nav līdz galam skaidri. Pastāv versija, ka jaunietis reliģiski radikalizējies, iegūstot sev interesējušo informāciju internetā.