Armēnija ziņo par karavīra nogalināšanu apšaudē ar Azerbaidžānas spēkiem

1 komentārs
Armēnija ziņo par karavīra nogalināšanu apšaudē ar Azerbaidžānas spēkiem
TASS/SCANPIX

Apšaudē ar Azerbaidžānas armiju trešdien uz abu naidīgo valstu robežas nogalināts viens armēņu karavīrs, paziņojusi Armēnijas Aizsardzības ministrija.

Ministrija ziņo, ka Azerbaidžānas spēki atklājuši uguni uz Armēnijas armijas pozīcijām Ararata reģionā. Rezultātā karavīrs guva letālu ievainojumu.

“Ministrija stingri nosoda Azerbaidžānas puses rīcību un brīdina, ka tā nepaliks nesodīta,” teikts paziņojumā.

Azerbaidžāna notikušo nav komentējusi.

Pagājušā gada septembrī Armēnijas un Azerbaidžānas starpā uzliesmoja karadarbība par pamatā armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahas strīdus reģionu, kā rezultātā dzīvību zaudēja aptuveni 6500 cilvēku.

Karadarbība ilga sešas nedēļas un noslēdzās 9.novembrī, kad Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju.

Saskaņā ar vienošanos armēņi zaudēja daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir “de facto” neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju.

Pēdējos mēnešos gan Armēnija, gan Azerbaidžāna ir ziņojušas par apšaudēm gar abu valstu robežu, raisot bažas par jaunu situācijas saasinājumu.
1 komentārs