Armēņi pieprasa izdot Krievijas karavīru, kas nežēlīgi nogalināja teju visu ģimeni

1 komentārs
Armēņi pieprasa izdot Krievijas karavīru, kas nežēlīgi nogalināja teju visu ģimeni
(Foto: LETA)

Armēnijā joprojām nerimst pret Krieviju vērstu protestu vilnis, kas valsti pārņēma pēc tam, kad kāds Krievijas karavīrs nogalināja sešu cilvēku ģimeni, tostarp divus gadus vecu bērnu.

Armēnijā dienējušo Krievijas karavīru Valēriju Permjakovu šonedēļ pēc visu valsti aptvērušām slepkavas medībām aizturēja uz Turcijas robežas. Viņš bija dezertējis no savas armijas daļas, nogalinājis sešu cilvēku ģimeni Gjumri pilsētā, un pametis upuru dzīvoklī savu kalašņikova automātu un armijas zābakus. Vienīgais, kas izdzīvoja karavīra sarīkotajā slaktiņā bija sešus mēnešus vecs zīdainis, par kura dzīvību joprojām cīnās starptautiska mediķu komanda. Zvērīgais noziegums izsauca sašutuma vilni Armēnijas sabiedrībā.

Protestētāju tūkstoši pulcējās pie Krievijas vēstniecības un konsulātiem, pieprasot izdot Valēriju Permjakovu tiesāšanai. Kaut Armēnijas sabiedrībā kaimiņvalsts armijas klātbūtne tiek uztverta ar dalītām jūtām, politiski valsts bez Krievijas atbalsta iztikt nevar. Ārpolitikas pētnieks Andris Sprūds norāda, ka Armēnijai ir vēsturiski sliktas attiecības ar Turciju, turklāt joprojām nav atrisināts iesaldētais militārais konflikts ar daudz bagātāko Azerbaidžānu par Kalnu Karabahas reģionu.

Ārpolitikas pētnieks Andris Sprūds: ”Šajā situācijā Armēnijai praktiski nemaz nav kur likties. Viņai šī Krievijas draudzība ir nepieciešama. Bet, vai tas ir tāds labs fundaments tālākai nākotnei un draudzīgām attiecībām, es drīzāk teiktu nē, nekā jā. Un, protams, tas, kas ir noticis šobrīd, ir ar saknēm mazliet dziļāk. Milzīga mīlestība savstarpējās attiecībās starp šīm valstīm nav.”

1 komentārs