Ārlietu ministrija saistībā ar viesuļvētru “Maikls” izplata ziņojumu Latvijas valstspiederīgajiem ASV

Pievienot komentāru
Ārlietu ministrija saistībā ar viesuļvētru “Maikls” izplata ziņojumu Latvijas valstspiederīgajiem ASV
AP/SCANPIX

Ārlietu ministrija (ĀM) saistībā ar viesuļvētru “Maikls” aicina ASV esošos Latvijas valstspiederīgos sekot līdzi šīs valsts varasiestāžu ieteikumiem, liecina ministrijas paziņojums.

Ministrija aicina sekot līdzi arī brīdinājumiem par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā norādījumiem par iespējamo evakuāciju. ĀM norāda, ka aktuālākā informācija par viesuļvētru “Maikls” ir pieejama ASV Nacionālā viesuļvētru centra mājaslapā “www.nhc.noaa.gov“.

Savukārt Latvijas vēstniecība aicina valstspiederīgos, kuri atrodas vētras “Maikls” skartajās teritorijās un kuriem nepieciešama konsulārā palīdzība, sazināties ar vēstniecību pa tālruni +1 202 328 2881 vai e-pastu consulate.usa@mfa.gov.lv, vai arī ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu ārkārtas situācijām pa tālruni +371 26337711 vai e-pastu palidziba@mfa.gov.lv.

Ministrija arī atgādina, ka viesuļvētru sezona var skart ASV piekrastes reģionus no jūnija līdz novembrim. Ceļotājiem jāņem vērā, ka gan viesuļvētru sezonā, gan arī ziemā sniega vētru dēļ plānotie avioreisi var tikt atcelti vai kavēties.

Kā vēstīts, pēdējo desmitgažu spēcīgākā viesuļvētra “Maikls” sasniegusi ASV Floridas štatu. Dabas stihija laupījusi jau vismaz viena cilvēka dzīvību, bet vēl vairāki desmiti ievainoti.

Amatpersonas izsludinājušas ārkārtas stāvokli un pauž bažas par desmitiem tūkstošiem iedzīvotāju likteni, kuri tā arī nav pakļāvušies rīkojumam evakuēties.

Rīkojums evakuēties Floridā tika dots apmēram 400 000 cilvēku, tomēr pagaidām varasiestādēm nav zināms, cik daudzi šo rīkojumu izpildījuši. Vējš ar katru minūti turpina pieņemties spēkā.