Komentāri
Ārkārtas situācija Vašingtonā! Apšaudes dēļ slēgts Baltais nams
Foto: AFP / LETA

Ārkārtas situācija risinājusies ASV – apšaudes dēļ ticis slēgts Baltais nams. ASV prezidents Baraks Obama incidenta brīdī gan nav atradies savā Vašingtonas rezidencē.

Incidents Vašingtonā noticis piektdien trijos dienā pēc vietējā laika. Kāds bruņots vīrietis devies uz Baltā nama ieeju. Drošības dienesta darbinieki vairākkārt aicinājuši vīrieti padoties, taču viņš šīs komandas ignorējis. Apsardzes darbiniekiem nekas cits nav atlicis kā atklāt uguni pret uzbrucēju. Vīrietis sašauts vēderā un kritiskā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aculiecinieki stāsta, ka vīrietis nemaz nav slēpis, ka viņam ir ierocis un mērķtiecīgi devies uz prezidenta rezidences ieeju. Apšaudes dēļ uz brīdi ticis slēgts arī Baltais nams un no tā evakuēts ASV viceprezidents Džo Baidens un pārējais personāls.

Foto

Izmeklētāji jau izslēguši versiju par terora aktu, taču vīrieša motīvi joprojām tiek skaidroti. Līdz šim viņš nav bijis nonācis policijas redzeslokā. Pašlaik ASV drošības dienesti veic kratīšanu vīrieša dzīvesvietā Ešlendā, Pensilvānijas štatā.

Šie notikumi pie Baltā nama norisinājušies tikai divus mēnešus pēc apšaudes ASV Kapitolija apmeklētāja centrā, kur uzbrucējs ievainoja drošības dienesta darbinieci un kādu apmeklētāju, bet pats  pēc tam tika sašauts.

Pēdējos gados Baltā nama drošības dienesta darbiniekiem ir nācis visai bieži iesaistīties personu aizturēšanā, kuri cenšas iekļūt ASV prezidenta rezidences teritorijā. Vēl pirms mēneša tika aizturēts kāds vīrietis, kurš centās pārrāpties pāri žogam.

Lasi vēl