TEKSTA TIEŠRAIDES ARHĪVS: Bruņotā uzbrukumā Francijā nogalināti vismaz 85, bet ievainoti vairāk nekā 100 cilvēki

1 komentārs
TEKSTA TIEŠRAIDES ARHĪVS: Bruņotā uzbrukumā Francijā nogalināti vismaz 85, bet ievainoti vairāk nekā 100 cilvēki
Foto: LETA/AFP

Asiņains terorakts aizvadītajā naktī satricinājis Franču Rivjēras galvaspilsētu Nicu. Ar granātām un ieročiem pildītai kravas automašīnai ietriecoties cilvēku pūlī, dzīvību zaudējuši vismaz 85 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 100 ievainoti.

Traģēdija notikusi brīdī, kad tūkstošiem cilvēku vērojuši uguņošanu par godu Francijas ievērojamākajiem nacionālajiem svētkiem – Bastīlijas ieņemšanas dienai.

Cilvēku pūlī, kas atradušies uz promenādes, iebraukusi kravas automašīna, kas triekusies cauri cilvēkiem gandrīz divu kilometru garumā. Tās vadītājs cilvēku virzienā raidījis arī šāvienus.

Atjaunot

Teksta tiešraide

Tiek ziņots, ka policijai izdevies nošaut kravas automašīnas vadītāju. Pagaidām netiek atklāta viņa personība. Automašīnā atrastas sprāgstvielas un ieroči.

Drošības dienesti atklāj, ka tas, visticamāk, bijis plānots uzbrukums. Ārvalstu mediji vēsta, ka bojāgājušo vidū ir daudzi ārvalstu pilsoņi. Pagaidām gan nav zināms, kuru valstu piederīgie tie ir.

Francijas amatpersonas izsludinājušas ārkārtas stāvokli un iedzīvotāji, kas atrodas tuvāko 30 kilometru radiusā no terorakta vietas, tiek aicināti palikt iekštelpās.

Notikuma vietā ieradies arī Francijas prezidents Fransuā Olānds.

Foto – brīdinām, ka attēlos redzami nepatīkami skati

Video

1 komentārs