Komentāri
Ārkārtas sēdē lemjot par ES solidaritāti bēgļu jautājumā, imigranti Briselē rīko simbolisku bēru gājienu
FOTO: SCANPIX

Briselē šodien norit Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska sasaukta ārkārtas sanāksme, pēc bēgļu masveida bojāejas Vidusjūrā. Galvenais sarunu temats ir iespējamie Eiropas Savienības (ES) soļi, kā palīdzēt tām dalībvalstīm, kas saskaras ar bēgļu ieplūšanu un kā veicināt starptautisko sadarbību drošības jomā. Īsi pirms sanāksmes sākuma premjere Laimdota Straujuma vēl nevarēja pateikt, vai arī Latvija būtu gatava izmitināt daļu bēgļu, kas nonākuši Eiropas kontinentā.

Tikmēr paši imigranti un vairāki tūkstoši cilvēktiesību aizstāvju šodien Briselē rīkoja simbolisku bēru gājienu. Viņi mudināja samita dalībniekus nenovērsties no imigrantiem un pauda bažas, ka politiķu plāns nebūs pietiekams krīzes atrisināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairākas Eiropas valstis ir iebildušas pret glābšanas operāciju paplašināšanas, jo bažījas, ka tas palielinās patvēruma meklētāju skaitu Eiropā. Taču starptautiskā cilvēktiesību organizācija skaidro, ka meklēšanas un glābšanas operācija nemudina šeit ierasties arvien lielākam cilvēku skaitam – cilvēki bēg politisku iemeslu dēļ un šādu operāciju atlikšana vien palielinās neizglābto cilvēku skaitu.

Mudinot nenovērsties no imigrantiem – aptuveni 2000 cilvēku liels pūlis – galvenokārt starptautiskās cilvēktiesību un nevalstisko organizāciju pārstāvji kā arī paši imigranti Briselē šodien pulcējās simboliskā bēru gājienā Briselē.

Uzrunājot ES dalībvalstu līderus, kuri šovakar Briselē pulcējas uz ārkārtas samitu, imigranti rokās turēja uzrakstus – mēs neesam bīstami un nesūtiet mūs atpakaļ, paglābiet mūs.

Maltas bruņoto spēku kareivji pa ziediem klātu ceļu uz saviem pleciem no slimnīcas morga iznesa 24 tumša koka zārkus. Tajos guldīti pirmie Vidusjūras vēsturē lielākās imigrantu kuģa avārijas upuri. Sanākušie viņus apraudāja un izrādīja bojā gājušajiem cieņu, lai gan ekspertiem nav izdevies noskaidrot viņa vārdus. Zārki tika apzīmēti ar numuriem.

Tiek uzskatīts, ka kopumā svētdienas avārijā varētu būt gājuši bojā aptuveni 800 cilvēku, taču viens no avārijā izdzīvojušajiem Bangladešas iedzīvotājiem sacīja, ka laivā atradās 950 cilvēku. Glābējiem pagaidām izdevies atrast tikai 28 upuru mirstīgās atliekas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl