Arī Somijā pirms parlamenta vēlēšanām pieaugusi nacionālistisko spēku popularitāte

2 komentāri

Arī Somijā aizvien populārāki kļūst populistiskie politiskie spēki. Pirms svētdien gaidāmajām parlamenta vēlēšanām iedzīvotāju aptaujās otrajā vietā izvirzījusies nacionālistiskā Somu partija. Tā savus muskuļus audzējusi, vēršoties pret imigrantiem un akcentējot klimata pārmaiņu jautājumu.

2015. gada parlamenta vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja Centra partija, iegūstot 48 no kopumā 200 deputātu vietām. Partijas līderis Juha Sipilu kļuva par premjeru, un viņa valdība noturējās gandrīz visu termiņu – pirms mēneša saistībā ar neveiksmēm pretrunīgi vērtētā veselības aprūpes reformā viņš paziņoja par atkāpšanos.

Viņa partija arī zaudējusi vēlētāju uzticību un par to gatavi balsot vien 15%.

Savukārt līderos izvirzījusies nacionālistiskā Somu partija. Aptaujas liecina, ka tā varētu iegūt 19% balsu.

Līdzīgs atbalsts kā nacionāļiem Somijas sabiedrībā ir arī sociāldemokrātiem, arī tie var cerēt uz 19% balsu. Pēdējā sasaukumā partija ir strādājusi opozīcijā.

Aptauju rezultāti liecina, ka izteiktu līderu šajās vēlēšanās nebūs, un var gadīties, ka pēc vēlēšanām vienoties par koalīciju būs sarežģīti.

Līdzīgi kā Igaunijā, arī Somijā cilvēki aktīvi izmanto iepriekšējo balsošanu. Savu izvēli jau izdarījuši 1,5 miljoni cilvēku – vairāk nekā trešā daļa balsstiesīgo.

2 komentāri