Arī Brazīlijā un Tunisijā vēlēšnas

0 Komentāru
Arī Brazīlijā un Tunisijā vēlēšnas

Brazīlijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā pašreizējā valsts galva Dilma Rusefa, kas pretendē uz otru pilnvaru termiņu, cīnās ar sociāldemokrātu kandidātu Aēsiu Nevešu.

5.oktobrī notikušajā vēlēšanu pirmajā kārtā Rusefa saņēma 41,59%, bet Nevešs – 33,65% balsu.Pēc pirmās kārtas atbalsts abiem kandidātiem faktiski izlīdzinājās, taču pēdējās dienās Rusefai izdevies izraut sešu līdz astoņu punktu pārsvaru pār Nevešu.

66 gadus vecā ekonomiste un kādreizējā kreisā ekstrēmiste Rusefa bauda nabadzīgo slāņu atbalstu, pateicoties viņas Strādnieku partijas (PT) īstenotajām vērienīgajām sociālajām programmām, ar kuru palīdzību pēdējos 12 gados no nabadzības izkļuvuši 40 miljoni cilvēku.
Darījumu aprindu atbalstītais Nevešs solījis samazināt valdības intervencionismu, lai izvilktu tautsaimniecību no tās pašreizējām grūtībām.
Kā liecina pēdējo divu ceturkšņu rādītāji, Brazīlijas ekonomika faktiski nonākusi lejupslīdes fāzē un valstī vērojama arī relatīvi augsta inflācija.

Tunisijā notiek parlamenta vēlēšanas
Tunisijā svētdien notiek parlamenta vēlēšanas, kas tiek uzskatītas par nozīmīgu soli valsts pārejas posmā uz demokrātiju pēc ilggadējā autoritārā prezidenta Zina el Abidina ben Ali gāšanas 2011.gada sacelšanās laikā.

Par 217 vietām parlamentā sacenšas aptuveni 13 000 kandidātu no gandrīz 90 politiskajām partijām.
Tunisijā balstiesības ir aptuveni 5,2 miljoniem cilvēku, kuri varēs balsot 12 000 vēlēšanu iecirkņu visā valstī. Vēlēšanu iecirkņi strādās no plkst.8 līdz plkst.20 pēc Latvijas laika.

Labākie rezultāti tiek prognozēti islāmistu partijai “Ennahda” (“Renesanse”) un sekulārajai partijai “Nidaa Tounes” (“Tunisijas aicinājums”). Tomēr pastāv bažas, ka vēlētāju aktivitāte varētu būt ļoti zema. Vēlēšanu oficiālie rezultāti tiks paziņoti novembrī.

Gatavojoties vēlēšanām, visā valstī pastiprināti drošības pasākumi, mobilizējot vairāk nekā 70 000 karavīru.
Plānots, ka 23.novembrī Tunisijā notiks prezidenta vēlēšanas.

0 Komentāru