Arī Austrālijā ir savas ziemas saulgriežu tradīcijas – 1000 cilvēku metas ūdenī “pa pliko”

1 komentārs
Arī Austrālijā ir savas ziemas saulgriežu tradīcijas – 1000 cilvēku metas ūdenī “pa pliko”
Foto: EPA / LETA

Izrādās, ka plikiem skriet peldēties saulgriežu naktī nav tikai jāņubērnu tradīcija Latvijā. Šajā laikā kaili ūdenī skrien arī austrālieši, kuri gan svin ziemas saulgriežus.

Saulei lecot Tasmānijas pusē, rekordliels drošsiržu skaits braši metās ledainajos ūdeņos, lai pliki piedalītos gadskārtējā saulgriežu peldējumā. Šāda tradīcija Tasmānijā tiek kopta jau piekto gadu un šoreiz pulcēja vairāk nekā vienu tūkstoti dalībnieku.

Lai viņiem šis pasākums jeb rituāls šķistu vēl svinīgāks, peldētājus pavadīja ritmiskas bungu un cimbāles skaņas. Mūziķi bija ieradušies no vietējās Svētās Tantras Ezotēriskās Budistu komūnas, lai kopā ar plikajiem peldētājiem nosvinētu gaismas atgriešanos pēc gada garākās nakts.

Foto: kā Austrālijā svin ziemas saulgriežus

Tā kā dalībnieku skaits bija tik liels, daudziem peldētājiem nepietika organizatoru sagādāto dvieļu. Taču tas no viņiem peldējuma laikā gūtās emocijas nespēja kliedēt. Saskaņā ar meteorologu sniegtajām ziņām rituālā peldējuma laikā ūdens temperatūra sasniedza 14 grādus pēc Celsija, bet gaisa temperatūra – 11 grādus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl