“Arhitektam vajadzētu aizvērt muti!” Francijā asas diskusijas par Parīzes Dievmātes katedrāles torņa smaili

0 Komentāru
“Arhitektam vajadzētu aizvērt muti!” Francijā asas diskusijas par Parīzes Dievmātes katedrāles torņa smaili
REUTERS / AFP / SCANPIX

Francijā izvērsušās asas diskusijas par to, kādai pēc rekonstrukcijas jāizskatās degušās Parīzes Dievmātes katedrāles torņa smailei, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Jautājums par torņa smailes dizainu skatīts trešdien Francijas Nacionālās asamblejas kultūras lietu komitejā. Tās laikā asus vārdus Parīzes Dievmātes katedrāles galvenajam arhitektam Filipam Vilnēvam veltījis Francijas armijas ģenerālis Žans Luiss Džordžins, kuram uzticēta rekonstrukcijas darbu uzraudzība.

Armijas ģenerālim un arhitektam atšķiras viedokļi par to, vai torņa smailei būtu jāizskatās modernai vai tomēr tās dizains jāveido, ievērojot viduslaiku arhitektūras elementus.

“Runājot par galveno arhitektu, es jau esmu teicis, ka viņam vajadzētu aizvērt muti,” tā komitejā teicis Džordžins. Pēcāk viņš piebilda, ka iesaistītajām pusēm “vajadzētu virzīties uz priekšu, lai pieņemtu labāko risinājumu.”

Vienlaikus Džordžins informēja, ka gala lēmums par torņa smaili tiks pieņemts līdz 2021. gadam.

Kā iepriekš vēstīts, Francijas prezidents Emanuels Makrons vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem noteicis piecu gadu termiņu. Eksperti to nosaukuši par pārāk lielu ambīciju, savukārt katedrāles galvenais arhitekts norādījis, ka iekļauties noteiktajā termiņā iespējams tikai tādā gadījumā, ja jaunās smailes dizains ir līdzīgs ugunsgrēkā nodegušajai torņa smailei.

Tikmēr Makrons un arī armijas ģenerālis Džordžins uzskata, ka jaunajai smailei jābūt mūsdienīgākai.

Iepriekš jau vēstīts, ka ugunsgrēks katedrālē izcēlās 15. aprīlī, tas nodarījis plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam.

0 Komentāru