Arheologi atrod pierādījumus, kas liek apšaubīt cilvēku evolūcijas sākumu un vietu

1 komentārs

Bulgāru pētniekiem izdevies atrast tik senas mūsu priekšteču atliekas, ka atklājums liek apšaubīt, vai civilizācijas šūpulis tiešām bijis Āfrika, kā uzskatīts līdz šim.

Bulgāri sliecas domāt, ka tie patiesībā bijuši Balkāni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šie arheoloģiskie izrakumi atrodas Bulgārijas laukos. Šķietami necilā vietā, kur zinātnieki nejauši uzgājuši cilvēka zoba fragmentu, kas varētu būt pat vairāk nekā 7 miljonus gadus vecs. Arī Grieķijā nupat atklāts apakšžokļa fragments, ko datortomogrāfs datē ar līdzīgu laiku.

Bulgāriem un grieķiem palīgā tagad nākuši pētnieki no Vācijas, Kanādas, Francijas un pat Austrālijas cerībā atrast vēl kādus pierādījumus, ka civilizācijas šūpulis tiešām karams Balkānos, nevis Āfrikā, kā uzskatīts līdz šim.

Kā skaidro bulgāru zinātnieks, atradums automātiski neapliecina, ka pirmais cilvēks dzīvojis tieši Balkānos, bet tas liek paraudzīties uz vēsturi citādāk. Proti, ka mūsu senči esot vecāki, nekā ticis uzskatīts, un viņi dzīvojuši Vidusjūras austrumu teritorijās, kur tolaik mita arī žirafes un degunradži. Tikai vēlāk, uznākot sausumam, cilvēks pārvietojies uz dienvidiem.

Esam nonākuši pie atklājuma, kas maina cilvēka evolūcijas sākuma vietu un laiku. Līdz šim tā tikusi saistīta ar Ekvatoriālo Āfriku. Tagad – ar Vidusjūras baseinu.

Bulgāru pētnieki turpinās darbu visu vasaru, lai septembrī Atēnās gaidāmajā ģeoloģijas kongresā uzstātos ar saviem atklājumiem.

TOP komentāri

  • aigars
    0 0 0

    aigars

    divains raksts.. un teikumi... uzskatīts un neapšaubīt.. vienā teikumā... par tēmu.. laiks iet bērnudārzā.. no svaiga.. !!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl