2 komentāri
Ar vērienīgu militāro parādi Ziemeļkorejā nosvinēta valsts dibinātāja 105. dzimšanas diena
FOTO: LETA

Ar vērienīgu militāro parādi Ziemeļkorejā nosvinēta valsts dibinātāja Kima Irsena 105. dzimšanas diena. Parādē demonstrētas jaunas raķetes un izteikti draudi rietumiem, ka Ziemeļkoreja ir gatava veikt kodoluzbrukumu.

Militāro parādi, kas tradicionāli tiek rīkota Ziemeļkorejas dibinātāja Kima Irsena dzimšanas dienā, sauktā par Saules dienu, pārraudzīja valsts līderis Kims Čenuns.

Par godu komunistiskās valsts tēvam lidmašīnas gaisā izveidoja skaitli 105. Bet Phenjanas galvenajā laukumā maršēja karavīri un tika demonstrēts bruņojums, ar mērķi apliecināt valsts militāro varenību.

Foto

Bruņojuma ekspertu vērtējumā, parādē Ziemeļkoreja ir izrādījusi jaunas no zemūdenēm palaižamas raķetes, kā arī divu veidu starpkontinentālās raķetes, kas varētu sasniegt mērķus arī ASV un Eiropā.

Rietumvalstīm ir bažas, ka neprognozējamā valsts varētu sekmīgi attīstīt tālas darbības rādiusa kodolarsenālu. Ziemeļkoreja jau ir veikusi piecus kodolizmēģinājumus, tostarp divus pērn, un, domājams, gatavoja veikt sesto.

Un šodien valsts otra ietekmīgākā amatpersona – Strādnieku partijas Centrālkomitejas priekšsēdētāja vietnieks – brīdināja, ka Ziemeļkoreja ir gatava veikt kodoltriecienu.

Parāde notiek laikā, kad attiecībās ar rietumiem sasniegts jauns spriedzes līmenis.

Vašingtona ir brīdinājusi Phenjanu, ka neizslēdz arī militāra spēka izmantošanu, un nosūtījusi uz Korejas pussalu ASV karaflotes lidmašīnu bāzeskuģi ar trieciengrupas kuģiem, tādējādi demonstrējot savu spēku.

TOP komentāri

 • Rolands
  0 0 0

  Rolands

  Da par ko tu priecājies? Jā atsaldēdā Koreja uzp**īs kodolbumbu, tad nosprāgsi arī tu kopā ar krieviem, par kuriem Putins un citi zvēri tik ļoti rūpējās
 • mirstīgais
  0 0 0

  mirstīgais

  Izskatās ,ka vajadzēs bāleliņiem atstrādāt NEMO parādus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl