Ar vērienīgu apsardzi Vīnē tiesā bijušā Kazahstānas prezidenta znota līdzzinātājus

Komentāri
Ar vērienīgu apsardzi Vīnē tiesā bijušā Kazahstānas prezidenta znota līdzzinātājus
FOTO: SCANPIX

Austrijā šodien sākta tiesas prāva ar, iespējams, lielāko apsardzes klātbūtni valsts tiesu vēsturē. Vīnē tiek izmeklēta slepkavības lieta, kurā galvenais aizdomās turamais – bijušais Kazahstānas vēstnieks un prezidenta znots Rahats Alijevs – tika atrasts pakāries Austrijas cietumā. Šodien tiesas priekšā stājās viņa līdzzinātāji.

Alnuru Musajevu un Vadimu Košļaku šodien tiesas zālē Vīnē pavadīja prāvi apsardzes spēki. Kādreizējie Kazahstānas izlūkošanas dienesta galva un prezidenta miesassargs tiek turēti aizdomās par līdzdalību divu baņķieru brutālā nogalināšanā pirms 8 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenais slepkavību organizators bijis Kazahstānas prezidenta bijušais znots Rahats Alijevs, kurš arī bijis Kazahstānas vēstnieks Austrijā. Pēc konflikta ar sievastēvu viņš Kazahstānā aizmuguriski notiesāts uz 40 gadiem par valsts nodevību un apvērsuma gatavošanu.

Austrija atteicās ietekmīgo kazahu politiķi izdot, apšaubot viņa iespēju dzimtenē saņemt taisnu tiesu. Austrija pati grasījās Alijevu tiesāt, taču viņš prāvu tā arī nesagaidīja. Alijevu pirms diviem mēnešiem atrada pakārušos Austrijas cietumā vieninieka kamerā.

Musajevs un Košļaks Kazahstānā jau atzīti par līdzvainīgiem dubultslepkavībā.

Tiek uzskatīts, ka viņi Alijeva ietekmē spīdzinājuši baņķierus, lai piespiestu pārrakstīt bankas savas daļas Alijevam. Abu līķi tika atrasti tikai pēc 4 gadiem atkritumu izgāztuvē Almati ar kaļķi pildītās mucās.

Lasi vēl