Ar spēcīgām lietusgāzēm Havaju salās plosās vētra “Leina”

0 Komentāru
Ar spēcīgām lietusgāzēm Havaju salās plosās vētra “Leina”
Foto: AP/Scanpix

Viesuļvētra “Leina” zaudējusi savu spēku un tagad pārkvalificēta par tropisko vētru, taču tā atnesusi spēcīgas lietavas Havaju salās, izraisot zemes nogruvumus un plūdus un liekot tūkstošiem meklēt patvērumu.

“Leina” sestdienas, 25. augusta, rītā pārkvalificēta par tropisko vētru un tā atrodas 190 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Honolulu un lēnām ar ātrumu tikai pieci kilometri stundā virzās uz ziemeļiem-ziemeļaustrumiem. Tiek prognozēts, ka tā vēlāk sestdien pagriezīsies uz rietumiem un virzīsies prom no salām.

“Neskatoties uz viesuļvētras kursu, dzīvībai bīstama ietekme sniegsies krietni tālāk par [vētras] centra pozīciju,” paziņoja Nacionālais meteoroloģiskais centrs. “Ar šo lēni virzošos viesuļvētru saistītās lietavas turpinās ietekmēt Havaju salas nedēļas nogalē, izraisot katastrofālus un dzīvībai bīstamus pēkšņus plūdus un zemes nogruvumus.”

Kā pavēstīja Amerikas Sarkanā Krusta pārstāvis Breds Kīzermens, šobrīd 45 evakuācijas centros patvērušies vairāk nekā 2000 cilvēku.

“Es nebūtu pārsteigts rīt pamosties un redzēt, ka evakuācijas centros atrodas 2500 vai 3000 cilvēku vai vairāk,” sacīja Kīzermens.

Havaju Lielajā salā 24 stundu laikā nolijuši 76 centimetri lietus, savukārt tūristu iecienītajā Vaikiki pludmalē 36 stundās nolijuši 60 centimetri lietus.

0 Komentāru