Ar runu par Eiropas nākotni Eiroparlamentā uzstāsies Latvijas premjers

1 komentārs

Notiek pēdējā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija pirms nākammēnes paredzētajām Eiroparlamenta vēlēšanām. Un šī – pēdējā sesija – izrādījusies nozīmīga tieši Latvijai, jo Eiroparlamentā uzstāsies Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Eiroparlamentā Kariņš ieradīsies jau agri no rīta. EP notiek šādas debates, kurās dalībvalstu līderi vispirms uzstājas ar savu runu par Eiropas tālāko attīstību un pēc tam notiek diskisijas. Reizēm tās ir draudzīgas, reizēm arī tiek pateikts kāds skarbāks vārds.

Viens no ietekmīgākajiem Eiroparlamenta deputātiem ”Zaļo un Eiropas Brīvās alianses” politiskās grupas vadītājs Filips Lamberts norāda, ka šīs debates ir labs veids, kā uzzināt visu dalībvalstu viedokli par svarīgiem jautājumiem, ne tikai to, ko domā lielākie spēlētāji.

”Ir ļoti labi dzirdēt, ko Eiropā domā visi, ne tikai Francija un Vācija, kāds ir redzējums par Eiropas nākotni. Mērķis ir ieklausīties visās dalībvalstīs. Es arī esmu no mazas dalībvalsts, no Beļģijas. Un, ja Baltijas valstu pārstāvji nāk pie mums un stāsta par savu vīziju, tas ir tiešām atsvaidzinoši, jo no Baltijas valstīm vienmēr var sadzirdēt ļoti spēcīgu atbalstu Eiropas Savienībai. Ir ļoti labi dzirdēt balsis, kas saka to, ka kopā mēs esam spēcīgāki,” uzsver politiķis.

Kariņš ir 20. Eiropas līderis, kurš piedalās šajās debatēs par Eiropas nākotni. Un viņš ir arī pēdējais, kurš to paspēs izdarīt vēl šajā sasaukumā, jo šeit, Strasbūrā, Eiroparlaments aizvada savu pēdējo sesiju.