Komentāri
Ar kristāla balvu pasniegšanu sācies Pasaules ekonomikas forums Davosā
Foto: AP/SCANPIX

Ar kristāla balvu pasniegšanu Šveices kalnu kūrortā Davosā dots starts Pasaules Ekonomikas forumam.

Ar kristāla balvu godina par mūža ieguldījumu kultūras dialoga veicināšanā. 2007. gadā to saņēma arī toreizējā Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceremonijā, ko tradicionāli vada Davosas foruma dibinātājs Klauss Švābe, šogad par mūža ieguldījumu balvas pasniedza itāļu tenoram Andrea Bočeli, japāņu arhitektam Šigeru Banam un Andželikai Kidžo – mūziķei no Beninas.

Slavenais forums, kas ik gadus Šveicē pulcē pasaules valstu vadītājus, biznesa līderus un akadēmiķus, ilgs četras dienas. Tajā piedalīsies 2500 pasaules ietekmīgākās personas.

Starp jautājumiem, kas tiks pārspriesti, dominēs islāmistu asiņainie noziegumi Parīzē un karadarbība Irākā un Ukrainā. Viena no galvenajām runātājām šī gada forumā būs Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Latvijas prezidents Andris Bērziņš uz forumu nav aicināts, bet turp dosies premjerministre Laimdota Straujuma.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl