Ar jaunu sparu atsākusies šaušana Mariupolē

Komentāri
Ar jaunu sparu atsākusies šaušana Mariupolē
Foto: AFP/SCANPIX

Svētdien vakarā un naktī uz pirmdienu turpinājies Krievijas armijas un vietējo kolaborantu bandu uzbrukums Mariupolei – lielākajai Ukrainas Azovas jūras piekrastes pilsētai, pavēstīja Doņeckas apgabala gubernatora padomnieks Konstantīns Batozskis un brīvprātīgo bataljona “Azov” pārstāvji.

“Šobrīd Mariupolē viss ir mierīgi, bet naktī notika uzbrukums trīs virzienos. Ar tankiem, bruņutransportieriem, kājniekiem,” pirmdien no rīta tviterī pavēstīja Batozskis.

Savukārt bataljona “Azova” pārstāvji svētdien vēlu vakarā sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja: “Turpinās Mariupoles apkaimju apšaudīšana ar mīnmetējiem. Nule kā no Sartanas ciemata puses apšaudīts viens no kontrolpunktiem. Ziņu par cietušajiem šobrīd nav.”

Iepriekš telekanāls “Espreso TV” ziņoja, ka Krievijas karaspēks pie Mariupoles apšaudījis bataljona “Azova” kontrolpunktu ar smago artilēriju.

Foto: AFP/SCANpi

Foto: AFP/SCANpi

“Neraugoties uz vienošanos par ugunspārtraukšanu, Krievijas karaspēks turpina pretterorisma operācijas vienību pozīciju apšaudīšanu. Plkst.17 sākās bataljona “Azova” kontrolpunkta apšaudīšana ar pašgājēju artilērijas iekārtām un trim artilērijas sistēmām “Grad”,” telekanālam sacīja organizācijas “Prava Sprava” pārstāvis Dmitro Sņegirovs.

Apšaudē naktī uz sestdienu Mariupolē nogalināta viena sieviete un vēl trīs cilvēki ievainoti, pavēstīja pilsētas varasiestādes.

Rietumu amatpersonas pauž satraukumu, ka Krievija, izvēršot uzbrukumu Ukrainas Azovas jūras piekrastē, ir sākusi operāciju, lai nodrošinātu sauszemes savienojumu ar februārī okupēto Ukrainas Krimas pussalu, ziņo laikraksts “The New York Times”.

Cits izskaidrojums varētu būt, ka Krievija cenšas iekarot Ukrainas Azovas jūras piekrasti gadījumam, ja Krievija centīsies nodibināt Ukrainas austrumos separātistu anklāvu, sacīja Rietumu amatpersona.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus.

Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Vēl februārī Krievija okupēja Krimu, bet martā to anektēja.

Krievijas karaspēka regulārās daļas 27.augustā iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē.

Ukrainas amatpersonas ziņojušas, ka lielas Krievijas armijas regulārā karspēka vienības, arī tanku vienības, piedalījušās kaujās pie Ilovajskas un Luhanskas.

Pēdējo divu mēnešu laikā karot uz Ukrainu nosūtīti 15 000 Krievijas karavīru un jau vismaz simts no viņiem karadarbībā zaudējuši dzīvību, paziņojušas Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl