Ar “Islāma valsti” saistīts grupējums Alžīrijā nocirtis galvu francūzim

Pievienot komentāru
Ar “Islāma valsti” saistīts grupējums Alžīrijā nocirtis galvu francūzim
FOTO: SCANPIX

Ar Sīrijas un Irākas džihādistu grupējumu “Islāma valsts” saistīta organizācija nocirtusi galvu Alžīrijā nolaupītam francūzim, redzams tīmeklī trešdien publicētā video.

Grupējums “Jund al-Khilifa” (“Kalifāta karavīri”) iepriekš video vēstījumā bija draudējis 24 stundu laikā nogalināt ķīlnieku Ervu Pjēru Gurdelu, ja Francija nepārtrauks uzlidojumus “Islāma valsts” kaujiniekiem Irākā.

Džihādisti Gurdelu, 55 gadus veco tūristu no Nicas, nolaupīja svētdien.

Video “Vēstījums asinīs Francijas valdībai” ievietots vairākos džihādistu forumos.

Klipa sākumā redzams Francijas prezidents Fransuā Olands. Nākamajos kadros tiek rādīts Gurdels, viņš ir nometies ceļos un rokas salicis aiz galvas. Viņam līdzās ir četri bruņoti kaujinieki, kuru sejas ir aizsegtas.

Tad viens no džihādistiem nolasa uzrunu, kurā viņš nosoda “franču noziedzīgo krustnešu” uzbrukumu musulmaņiem Alžīrijā, Mali un Irākā.

Francija piektdien veica pirmos uzlidojumus “Islāma valsts” kaujiniekiem Irākā, bet solījusi šādas operācijas Sīrijā neīstenot.

Francijas premjerministrs Manuels Valss vēl otrdien sacīja, ka Francijā nepakļausies Gurdela nolaupītāju šantāžai.

“Islāma valsts” pirmdien mudināja savus atbalstītājus nogalināt to valstu pilsoņus, kuras piedalās ASV vadītajā koalīcijā pret džihādistiem.

“Ja jūs varat nogalināt neticīgu amerikāni vai eiropieti, īpaši kādu no spītīgajiem un izvirtušajiem francūžiem, vai arī austrālieti vai kanādieti … ieskaitot to valstu pilsoņus, kas ir iesaistījušies koalīcijā pret “Islāma valsti”, tad paļaujieties uz Allāhu un nogaliniet viņu,” vēstījumā, kas izplatīts vairākās valodās, aicināja grupējuma preses pārstāvis Abu Muhameds al Adani.

“Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30.jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret “Al Nusra”, kas saistīts ar “Al Qaeda”.

Satraukumu Rietumu pasaulē izraisījuši “Islāma valsts” panākumi Irākā, kur grupējums pakļāvis ievērojamas teritorijas un iespiedies arī kurdu apvidos.

Starptautiskās sabiedrības sašutums par islāmistu brutālajām metodēm vairojies pēc tam, kad augustā un septembrī tīmeklī parādījās video ar galvas nociršanu diviem ASV žurnālistiem, kā arī britu palīdzības misijas līdzstrādniekam.