Ar demokrātu debatēm ASV sākas priekšvēlēšanu maratons

Komentāri
Ar demokrātu debatēm ASV sākas priekšvēlēšanu maratons
Foto: EPA / LETA

Amerikas Savienotajās Valstīs sācies priekšvēlēšanu maratons. Lai gan pati balsošana notiks vairāk nekā pēc gada, kā jau ierasts, amerikāņiem tiek dots gana laika, lai katru no kandidātiem uzklausītu debatēs vai pat satiktu vaigā, kad viņi ceļo no štata uz štatu, mēģinādami audzēt popularitātes reitingu. Aizvadītā nakts bija demokrātu un viņu līderes Hilarijas Klintones uznāciens.

Līdz ar kādreizējo pirmo lēdiju un bijušo ASV Valsts sekretāri Hilariju Klintoni vakarnakt uz televīzijas debašu skatuves kāpa vēl četri demokrātu kandidāti. Piektajam – viceprezidentam Džo Baidenam – bija sagatavots podests, ja nu gadījumā viņš beidzot pieņemtu lēmumu, vai kandidēs vēlēšanās, tomēr viņam atvēlētā vieta palika tukša.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Debatēs dominēja divi kandidāti – demokrātu līdere Klintone un viņas tuvākais sāncensis, sevi par sociālistu dēvējošais senators Bērnijs Sanderss. Vislielākās ovācijas debatēs izpelnījās, kad abi paziņoja, ka Klintones e-pastu skandāls visiem jau ir apnicis.

E-pastu skandāls attiecas uz laiku, kad Klintone vēl ieņēma Valsts sekretāres amatu, un, kā tagad atklājies, darba vajadzībām izmantoja savu privāto, nevis federālo e-pastu, līdz ar to uz valdības serveriem nav saglabātas viņas sarakstes. Tas ir pretrunā likumam. Bez e-pastiem Klintonei pārmet arī to, ka viņa atbalstīja 2002. gada lēmumu iebrukt Irākā, ko viņa arī vakarnakt turpināja aizstāvēt kā pareizu.

Savukārt savam sāncensim Sanderam viņa pārmeta nepietiekami stingro pozīciju ieroču kontroles jautājumā, kas ar šokējošu regularitāti Amerikā prasa arvien jaunus slaktiņu upurus. Klintone ir pirmā un ticamākā sieviešu kārtas kandidāte, kas jebkad pretendējusi uz Balto namu.

Cīņa par palikšanu vienīgajai demokrātu kandidātei Klintonei turpināsies līdz pat vasarai. Pa to laiku arī republikāņi būs izraudzījušies vienu no pavisam 15 kandidātiem. Šobrīd republikāņu līderis ir miljardieris Donalds Tramps. ASV prezidenta vēlēšanas notiks nākamā gada novembrī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl