Ar Covid-19 saslimušais britu premjers Džonsons nogādāts intensīvajā aprūpē

1 komentārs
Ar Covid-19 saslimušais britu premjers Džonsons nogādāts intensīvajā aprūpē
AFP / SCANPIX

Ar Covid-19 saslimušā Lielbritānijas premjera Borisa Džonsona veselības stāvoklis ir pasliktinājies un viņš nogādāts intensīvajā aprūpē, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Atsaucoties uz Dauningstrītas sniegto informāciju, BBC ziņo, ka Džonsona koronavīrusa simptomi ir pasliktinājušies un viņš pēc sava medicīnas personāla ieteikumiem nogādāts intensīvās terapijas nodaļā, kur saņem “lielisku aprūpi”.

Džonsonam saslimšana ar Covid-19 konstatēta pirms desmit dienām, taču simptomi nav mitējušies. Viņš gan pirmdien vēl pauda apņemšanos turpināt darbu arī no palātas.

Britu premjeram nekrītas temperatūra un nerimst klepus. Džonsons līdz šim no mājām turpināja vadīt visas valdības sēdes, taču tagad šos pienākumus uz laiku varētu pildīt ārlietu ministrs Dominiks Rābs.

Ar aicinājumu visiem palikt mājās Lielbritānijā nesokas – amatpersonām nākas atkal un atkal atgādināt par distancēšanos, tomēr vietām saulainajā laikā cilvēkiem parkos par to piemirstas… Līdz ar to seko policijas brīdinājumi.

Noteikumu neievērošana nedēļas nogalē arī maksājusi amatu Skotijas galvenajai medicīnas amatpersonai Ketrīnai Koldervudai. Lai gan viņa ar kolēģiem aicinājusi visus strikti ievērot mājās palikšanas noteikumus, pati ierēdne nesmādējusi stundas braucienu uz ģimenes īpašumiem ārpus Edinburgas – tas viss pretēji ieteikumiem. Pēc ažiotāžas viņa vēlāk demisionēja.

Ziņas par britu premjera ievietošanu slimnīcā nāca arī īsu brīdi pēc visai reta notikuma britu salās. Svētdienas vakarā karaliene Elizabete II televīzijas uzrunā tautai uzsvēra, ka koronavīruss tiks uzveikts, pateicoties britu cīņassparam.

“Paldies tiem, kuri paliek mājās un tā saudzē neaizsargātos. Kopā mēs uzveiksim šo slimību, ja būsim vienoti. Ceru, ka tālākos gados, visi varēs būt lepni par to, kā mēs skatījāmies acīs šim izaicinājumam. Un mūsu pēcteči teiks, ka briti, kas dzīvoja šajā laikā bija spēcīgi,” pauda Elizabete II.

Karaliene šobrīd pašizolējas Vindzoras pilī. Kopumā Lielbritānijā inficēto skaits pietuvojies 50 000, bet mirušo skaits – 5000.