Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis trīs miljonus

1 komentārs
Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis trīs miljonus
ZUMAPRESS/SCANPIX

Pasaulē ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sestdien, 17.aprīlī, pārsniedzis trīs miljonus, vēsta TV3 Ziņas.

Savukārt kopējais inficēšanās gadījumu skaits pārsniedz 140 miljonus. Situācija gan nav viendabīga. Dažas valstis, piemēram, Izraēla, guvušas labumu no masveida vakcinācijas kampaņām, bet citviet, piemēram, Indijā, varasiestādēm jācīnās pret inficēšanās gadījumu skaita strauju pieaugumu. Eiropā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skats pārsniedzis milljonu.

“Inficēšanas gadījumu skaits sarūk tikai vecāka gadagājuma cilvēkos. Tendence starp cilvēkiem, kuri vecāki par 80 gadu, atšķiras no tām, ko redzam visās parējās vecuma grupās. Iespējams, tas saistīts ar augstu vakcinācijas īpatsvaru šajā grupā,” norāda Pasaules Veselības organizācijas reģionālais direktors Eiropā Hans Klūge.

Daudzviet arī turpinās neapmierinātība ar striktajiem ierobežojumiem, lai vīrusa izplatību iegrožotu. Piemēram, Argentīnā protesti pret aizliegumu mācībām klātienē.

“Inficēšanas gadījumu skaits sarūk tikai vecāka gadagājuma cilvēku vidū. Tendence starp cilvēkiem, kuri vecāki par 80 gadu, atšķiras no tām, ko redzam visās parējās vecuma grupās. Iespējams, tas saistīts ar augstu vakcinācijas īpatsvaru šajā grupā,” pieļauj Pasaules Veselības organizācijas reģionālais direktors Eiropā.