Ar “Covid-19” pasaulē inficēti vairāk nekā 100 000 cilvēku

2 komentāri
Ar “Covid-19” pasaulē inficēti vairāk nekā 100 000 cilvēku
TASS / SCANPIX

Jaunā koronavīrusa inficēto cilvēku skaits pasaulē jau pārsniedzis 100 000. Pasaules veselības organizācija (PVO) uzskata, ka šis ir tikai sākums un valstīm jādara viss, kas to spēkos, lai “Covid-19” izplatību ierobežotu.

Vīrusa izcelšanās vietā – Ķīnā- tas jau izskatās ir izdevies, taču daudzviet citur situācija ir draudīga.

Ķīnā pēdējā diennaktī reģistrēti 99 jauni saslimšanas gadījumi, un tas ir mazākais skaits pēdējo septiņu nedēļu laikā. Tas uztverams kā pozitīvs signāls, ka slimību šajā valstī izdodas pamazām ierobežot.

Smagāk skartajā Eiropas valstī – Itālijā – dati tiek apkopoti ik dienu vēlu vakarā. Jaunākā statistika par piektdienu liecina, ka piektdien inficēto skaits pieaudzis par vairāk nekā 800 – no apmēram 3800 līdz 4636, bet mirušo skaits palielinājies par 49 cilvēkiem, sasniedzot gandrīz 200.

Otrpus okeānam ASV prezidents Donalds Tramps parakstījis likumu par ārkārtas budžetu 8,3 miljardu dolāru apjomā pasākumiem, kas izvērsti cīņā ar koronavīrusa uzliesmojumu. Patlaban lielākā uzmanība ASV pievērsta kruīza kuģim “Grand Princess”, kas piestājis Kalifornijas štata piekrastē. Sērga uz kuģa jau konstatēts vismaz 21 cilvēkam, tostarp 19 apkalpes locekļiem un diviem pasažieriem. Uz kuģa atrodas vairāk nekā 3500 cilvēku, un pasažieri pauž bažas, ka slimība ir izplatījusies plašāk.

Tiek pieņemts, ka tieši kuģa apkalpē ir daudz inficēto, kas var būt nonākuši saskarē ar koronavīrusu divos iepriekšējos braucienos. Tādēļ šajā nedēļas nogalē visiem 2422 pasažieriem un 1111 apkalpes locekļiem plānots veikt koronavīrusa testu un, nepieciešamības gadījumā, noteikt karantīnu.

Karte: Koronavīrusa izplatība pasaulē