Ar 3D printeri izgatavota pirmā caurspīdīgā vijole

Komentāri
Ar 3D printeri izgatavota pirmā caurspīdīgā vijole
REUTERS/SCANPIX

Kāds franču inženieris un vijolnieks radījis unikālu vijoli. Tā izgatavota ar trīsdimensiju printeri pēc Stradivari vijoles parauga, taču – ar visai futūristisku dizainu.

Lorāns Bernadaks, Tulūzas Konservatorijas absolvents ir lepns ar savu vijoles prototipu. Būdams gan vijolnieks, gan arī diplomēts inženieris, viņš apvienojis šos talantus, lai radītu pats savu vijoli. Ideja par trīsdimensiju printera izmantošanu gan nākusi pēc pirmo pāris prototipu izgatavošanas.

Foto:

Lorāns stāsta, ka pagājis ilgs laiks, līdz viņš nonācis līdz vajadzīgā izejmateriāla atrašanai, un tad, izmantojot tehniku, ko sauc par stereolitogrāfiju, radījis… caurspīdīgo vijoli.

Tā sver vien 440 gramu, kas ļauj vijolniekam aizmirst, ka viņa rokās ir instruments, un vairāk ļauties emocijām, spēlējot dažādus skaņdarbus. Meistars atzīst, ka skaņa esot satriecoša.

Pats trīsdimensiju drukas process aizņēmis 24 stundas, taču kopējā instrumenta būvēšana ilgusi nedēļu. Šā prototipa izmaksas ir mērojamas ar 10 tūkstošiem eiro, taču Lorāns nākotnē to cer pārdot par 4-6 tūkstošiem, piebilstot, ka viņam jau ir vairāki pasūtījumi jaunām vijolēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl