Ar 3D printeri izgatavota pirmā caurspīdīgā vijole

Komentāri
Ar 3D printeri izgatavota pirmā caurspīdīgā vijole
REUTERS/SCANPIX

Kāds franču inženieris un vijolnieks radījis unikālu vijoli. Tā izgatavota ar trīsdimensiju printeri pēc Stradivari vijoles parauga, taču – ar visai futūristisku dizainu.

Lorāns Bernadaks, Tulūzas Konservatorijas absolvents ir lepns ar savu vijoles prototipu. Būdams gan vijolnieks, gan arī diplomēts inženieris, viņš apvienojis šos talantus, lai radītu pats savu vijoli. Ideja par trīsdimensiju printera izmantošanu gan nākusi pēc pirmo pāris prototipu izgatavošanas.

Foto:

Lorāns stāsta, ka pagājis ilgs laiks, līdz viņš nonācis līdz vajadzīgā izejmateriāla atrašanai, un tad, izmantojot tehniku, ko sauc par stereolitogrāfiju, radījis… caurspīdīgo vijoli.

Tā sver vien 440 gramu, kas ļauj vijolniekam aizmirst, ka viņa rokās ir instruments, un vairāk ļauties emocijām, spēlējot dažādus skaņdarbus. Meistars atzīst, ka skaņa esot satriecoša.

Pats trīsdimensiju drukas process aizņēmis 24 stundas, taču kopējā instrumenta būvēšana ilgusi nedēļu. Šā prototipa izmaksas ir mērojamas ar 10 tūkstošiem eiro, taču Lorāns nākotnē to cer pārdot par 4-6 tūkstošiem, piebilstot, ka viņam jau ir vairāki pasūtījumi jaunām vijolēm.

Lasi vēl