Apvienotā Karaliste izvēlas nākamo premjerministru; favorīts – Boriss Džonsons

Pievienot komentāru
Apvienotā Karaliste izvēlas nākamo premjerministru; favorīts – Boriss Džonsons
EPA/SCANPIX

Pirms neilga brīža Apvienotājā Karalistē noslēdzās balsojums, kurš būs nākamais konservatīvo partijas līderis un aizstās Terēzu Meju premjera amatā. Par favorītu joprojām uzskata Borisu Džonsonu.

Kādreizējais Londonas mērs un bijušais Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons ir pretrunīgi vērtēts politiķis. Viņš bija viena no “Brexit” kampaņas sejām un pēdējos mēnešos izteicies, ka, neņemot vērā Briseles pretenzijas, atsāks sarunas par izstāšanās līgumu.

Politiķis uzskata, ka britiem bloks jāpamet 31. oktobrī neatkarīgi no tā, – ir vai nav “Brexit” līguma, turklāt Londona varētu Eiropai vispār nemaksāt vairāk nekā 40 miljardus eiro vērto šķiršanās rēķinu.

Džonsons ir bukmeikeru un aptauju favorīts balsojumā, kurā piedalās konservatīvo toriju partijas biedri. Protestējot pret viņa nokļūšanu amatā, nedēļas nogalē Londonā protestētāji izgāja ielās.

Vairāki valdības ministri, sagaidot Džonsona uzvaru, paziņojuši par atkāpšanos.

Džonsona sāncensis šajās vēlēšanās ir ārlietu ministrs Džeremijs Hants, taču viņa izredzes tiek vērtētās kā krietni mazākas. Balsojums noslēdzās plkst. 19.00 pēc Latvijas laika. Sagaidāms, ka rezultāti būs zināmi otrdien, 23. jūlijā, savukārt jau trešdien konservatīvo jaunais vadītājs stāsies premjerministra amatā.