Apvērsums Turcijā izgāzies un valdība atgūst kontroli

Pievienot komentāru
Apvērsums Turcijā izgāzies un valdība atgūst kontroli
Foto: LETA/AFP/EPA

Pēc vairāku stundu ilga haosa, Turcijas varas iestādes ir atjaunojušas kontroli par valsts nozīmīgākajām pilsētām Ankaru un Stambuli, kā arī valsti kopumā. Turcijas izlūkdienests MIT vēsta, ka apvērsums mēģinājums valstī ir izgāzies, un tā dalībnieki tiek arestēti.

Lai arī apvērsuma mēģinājums noritēja tikai dažas stundas, taču tiek vēstīts par vismaz 17 bojāgājušajiem izlūkdienesta birojā, kā arī vairākiem desmitiem ievainoto.

Pēc sākotnējām aplēsēm, apvērsumu izplānojis nesen no amata atceltais armijas štāba priekšnieka juridiskais padomnieks Muharems Kose, vēsta ziņu aģentūra Anadolu. Savukārt Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdogans pavēstījis, ka tie, kas stāvējuši aiz apvērsuma, par šo soli samaksās augstu cenu.

Foto

Pagaidām tiek uzskatīts, ka apvērsumā piedalījās tikai armijas grupa.
Nakts laikā vairākkārt tika ziņots par apšaudēm, tostarp parlamenta apšaudīšanu ar tankiem, kā arī gaisa kauju, kurā iznīcinātājs F-16 notrieca kaujas helikopteru.

Komentējot notikumus Turcijā ASV prezidents Baraks Obama pavēstīja, ka ASV atbalsta demokrātiski ievēlēto Turcijas valdību un aicināja visas puses ar to sadarboties un respektēt.

Savukārt, ja Jūsu tuvie vai pats esat Turcijā, Latvijas Ārlietu ministrija norāda – ja nepieciešama konsulārā palīdzība, zvaniet uz Ārlietu ministrijas diennakts tālruni ārkārtas situācijām: +371 26337711 vai Latvijas vēstniecību Turcijā +90 5334827259. Ārlietu ministrs arī norāda: ”Aicinām Latvijas valsts piederīgos līdz situācijas normalizācijai atlikt braucienus uz Turciju.”

Skaties.lv turpinās ziņot par notikušo apvērsuma mēģinājumu Turcijā.

Teksta tiešraides arhīvs

Atjaunot

Teksta tiešraide