Aptuveni 350 000 cilvēku Etiopijā cieš badu; tiek brīdināts, ka situācija pasliktināsies vēl vairāk

9 komentāri
Aptuveni 350 000 cilvēku Etiopijā cieš badu; tiek brīdināts, ka situācija pasliktināsies vēl vairāk
AP/SCANPIX

ANO eksperti secinājuši, ka aptuveni 350 000 cilvēku Etiopijas Tigrai reģionā cieš badu un vairumam no reģiona 5,5 miljoniem cilvēku nepieciešama palīdzība pārtikas sagādē.

ANO aģentūras norādījušas, ka pārtikas krīze Tigrai reģionā ir smagākā kopš bada, kas no 2010. gada līdz 2012. gadam Somālijā laupīja dzīvību ceturtdaļai miljona cilvēku, lielākoties bērniem.

ANO palīdzības aģentūras UNOCHA vadītājs Marks Lovkoks G7 valstu pārstāvju virtuālās tikšanās laikā uzsvēra, ka Tigrai reģionā jau tagad valda bads, un brīdināja, ka situācija pasliktināsies vēl vairāk, bet no ļaunākā vēl var izvairīties, rīkojoties nekavējoties.

ANO aģentūras ceturtdien brīdināja, ka vēl divi miljoni cilvēku var ātri nomirt no bada, ja nekas netiks darīts, lai to novērstu.

Lovkoks sacīja, ka vairākām ANO aģentūrām, kas mēģina palīdzēt, trūkst līdzekļu.

ANO Pārtikas programmas izpilddirektors Deivids Bīslijs norādīja, ka neskaitāmie cilvēkiem, sevišķi lauku apvidos, palīdzību nav iespējams piegādāt, jo ceļus nobloķējuši bruņoti grupējumi.

ANO aģentūras uzsvēra, ka ir gatavas piegādāt palīdzību, bet vispirms tām jāiegūst piekļuve reģionam.

Etiopija novembrī izvērsa militāru operāciju Tigrai reģionā, cenšoties mazināt Tigrai Tautas atbrīvošanas frontes (TTAF) ietekmi, kas pārvalda šo reģionu un ir kritiski noskaņot pret centrālo valdību.

Valdība decembra sākumā paziņoja, ka konflikts, kurā iesaistījās arī Eritreja, ir beidzies, taču sadursmes turpinās.
9 komentāri