Apturēta uz ASV vēlētājiem mērķētu Krievijas “Instagram” profilu darbība

1 komentārs
Apturēta uz ASV vēlētājiem mērķētu Krievijas “Instagram” profilu darbība
REUTERS / SCANPIX

Uzņēmums “Facebook” tam piederošajā sociālajā platformā “Instagram” apturējis Krievijas profilu tīkla darbību, kas ar šķeļošu politisku vēstījumu, tuvojoties ASV prezidenta vēlēšanām, centies uzrunāt auditoriju Amerikas Savienotajās Valstīs, pavēstīja uzņēmums.

Krievijas tīklam bijusi saistība ar uzņēmumu “Interneta pētījumu aģentūra” – bēdīgi slaveno Sanktpēterburgas “troļļu fermu”. Kā uzskata Vašingtona, Maskava to izmantojusi, lai iejauktos ASV 2016. gada vēlēšanās.

“Mēs redzam, ka šī operācija bija lielā mērā tēmēta uz ASV sabiedrības debatēm, un tā iesaistījās tādos politiskos jautājumos, kas ASV šobrīd ir izaicinoši un dažkārt šķeļoši,” sacīja uzņēmuma “Facebook” kiberdrošības politikas vadītājs Nataniels Gleihers.

“Kad tas tiek darīts, daļa no jautājumiem, kuros viņi iesaistās, ir temati, kas būs nozīmīgi vēlēšanās, bet es precīzi nevaru pateikt, kāds bija viņu mērķis,” skaidroja Gleihers.

“Facebook” arī paziņojis par jauniem soļiem cīņā pret ārvalstu iejaukšanos un dezinformāciju saistībā ar 2020. gada novembra ASV prezidenta vēlēšanām. Mediji, kurus kontrolē valdības, tiks īpaši marķēti, savukārt ievēlētām amatpersonām un kandidātiem tiks nodrošināta papildu aizsardzība, lai viņus pasargātu no hakeru aktivitātēm.

Ar Krievijas “troļļu fermu” saistītais tīkls izmantojis 50 “Instagram” profilus un vienu “Facebook” profilu, lai iegūtu 246 000 sekotāju, no kuriem aptuveni 60% bijuši ASV, sacīja Gleihers.

1 komentārs