CVK: Krievijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Putins

6 komentāri
CVK: Krievijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Putins
EPA/LETA

Krievijā svētdien, 18. martā, notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis pašreizējais valsts galva Vladimirs Putins, nodrošinot sev vēl vienu sešu gadu amata termiņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publiskotie provizoriskie rezultāti pēc 99% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes.

Pēc šiem rezultātiem, Putins ieguvis 76,65% balsu. Savukārt, pēc fonda “Sabiedriskā doma” aptaujas datiem, Putins saņēmis 77% balsu, bet, pēc VCIOM aptaujas datiem, 73,9% balsu.

Vakarā Putins ieradās netālu no Maskavas Kremļa esošajā Manēžas laukumā, kur notika Krimas aneksijas ceturtajai gadadienai veltīts mītiņš-koncerts “Krima. Sevastopole. Krievija”. Sakot uzrunu no skatuves, Putins pateicās par viņam izrādīto atbalstu.

“Liels paldies jums par rezultātu,” viņš sacīja.

“Jūs esat mūsu kopīgā komanda, un es esmu jūsu komandas loceklis. Visi, kas šodien balsoja, ir mūsu kopīgā nacionālā komanda. Es tajā saskatu ne mazāk kā atzinību tam, kas izdarīts pēdējos gados ļoti sarežģītos apstākļos, redzu tajā mūsu cilvēku uzticību un cerību, ka mēs strādāsim tikpat saspringti, tikpat atbildīgi un vēl rezultatīvāk,” teica Putins.

“Mūs gaida panākumi,” uzsvēra Krievijas prezidents.

Bez Putina vēlēšanās bija vēl septiņi kandidāti. Pēc CVK datiem, otrajā vietā izvirzījies Pāvels Grudiņins no Komunistiskās partijas ar 13,39% balsu. Tālāk seko Vladimirs Žirinovskis no ultranacionālistiskās Liberāldemokrātiskās partijas ar 6,34% balsu, Ksenija Sobčaka no opozīcijas partijas “Pilsoniskā iniciatīva” ar 1,42% balsu, Grigorijs Javļinskis no liberālās partijas “Jabloko” ar 0,82% balsu, Boriss Titovs no Izaugsmes partijas un Maksims Suraikins no partijas “Krievijas komunisti” katrs ar 0,65% balsu, kā arī Sergejs Baburins no nacionālistiskās partijas “Krievijas tautas savienība” ar 0,63% balsu.

Tikmēr Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās.

Tāpat jau vēstīts, ka cilvēki Rīgā stāv garā rindā, lai nobalsotu par nākamo Krievijas prezidentu.

6 komentāri