Aptauja: vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ASV loma pasaules politikā pieaugs

2 komentāri

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Džo Baidena stāšanās amatā stiprinās ASV politisko lomu pasaulē, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati.

Tikmēr 31% Latvijas iedzīvotāju neuzskata, ka Džo Baidena stāšanās amatā stiprinās ASV politisko lomu pasaulē, bet vēl trešdaļai iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Lasi vēl: Pēc stāšanās amatā Baidens plāno atcelt vairākus Trampa lēmumus

Vairāk nekā puse jeb 56% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ir sekojuši līdzi politiskajiem notikumiem ASV.

Savukārt 42% Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka pēdējo trīs mēnešu laikā nav tam sekojuši līdzi, bet 2% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Jau ziņots, ka ASV šodien Džo Baidens kļūs par 46. ASV prezidentu, amatā nomainot Donaldu Trampu. Varas maiņu šajā valstī ir pavadījuši vēl nepieredzēti Trampa atbalstītāju protesti, turklāt nerimst arī Covid-19 pandēmija.

“Kantar” aptauju veica, ar interneta starpniecību aptaujājot 800 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem visā Latvijā, lai noskaidrotu, ko par notiekošo ASV domā Latvijas iedzīvotāji.

2 komentāri