1 komentārs
Aptauja: Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti
Foto: AFP / LETA

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka pasaules valstu vidū visnaidīgākais noskaņojums pret Krieviju valda ASV, Ukrainā, Latvijā un Lietuvā, liecina Levadas centra maijā veiktās aptaujas rezultāti.

73% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka visnaidīgākais noskaņojums pret viņu valsti ir ASV, bet 37% – ka Ukrainā. Latviju un Lietuvu par Krievijai visnelabvēlīgāk noskaņoto valsti atzinuši 25% Krievijas iedzīvotāju, kam seko Polija ar 22% un Lielbritānija ar 21%, bet Igaunija ar 19% noslīdējusi līdz septītajai vietai. Tālāk nedraudzīgo valstu sarakstā seko Vācija, Gruzija, Kanāda, Francija un Japāna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par desmit procentpunktiem pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kas ASV uzskata par naidīgu valsti. Būtisks pieaugums gada laikā fiksēts arī attiecībā uz Ukrainu – pērn 69% pret šogad 73%, Poliju – pērn 12% pret šogad 22%. Tikmēr attieksme pret Gruziju būtiski uzlabojusies – to par naidīgi noskaņotu valsti uzskata 11%, salīdzinot ar 19% pagājušajā gadā.

Aptaujāto īpatsvars, kas Baltijas valstis uzskata par naidīgi noskaņotām, salīdzinot ar pērnajiem datiem, ir pieaudzis attiecībā uz Latviju un Lietuvu, bet samazinājies pret Igauniju. Latviju par naidīgi noskaņotu šogad uzskata par diviem procentpunktiem vairāk nekā pērn (25% pret 22% pērn), Lietuvu – par vienu (25% pret 24%), bet Igauniju – par diviem procentpunktiem mazāk nekā pērn (19% pret 21%).

Respondenti, atbildot uz jautājumu, kuras valstis viņi uzskata par Krievijas tuvākajiem draugiem un sabiedrotajiem, pirmajā vietā tradicionāli ierindojuši Baltkrieviju (55%), bet otrajā – Ķīnu (43%), kam seko Kazahstāna, Indija un Armēnija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl