1 komentārs
Aptauja: Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti
Foto: AFP / LETA

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka pasaules valstu vidū visnaidīgākais noskaņojums pret Krieviju valda ASV, Ukrainā, Latvijā un Lietuvā, liecina Levadas centra maijā veiktās aptaujas rezultāti.

73% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka visnaidīgākais noskaņojums pret viņu valsti ir ASV, bet 37% – ka Ukrainā. Latviju un Lietuvu par Krievijai visnelabvēlīgāk noskaņoto valsti atzinuši 25% Krievijas iedzīvotāju, kam seko Polija ar 22% un Lielbritānija ar 21%, bet Igaunija ar 19% noslīdējusi līdz septītajai vietai. Tālāk nedraudzīgo valstu sarakstā seko Vācija, Gruzija, Kanāda, Francija un Japāna.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par desmit procentpunktiem pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kas ASV uzskata par naidīgu valsti. Būtisks pieaugums gada laikā fiksēts arī attiecībā uz Ukrainu – pērn 69% pret šogad 73%, Poliju – pērn 12% pret šogad 22%. Tikmēr attieksme pret Gruziju būtiski uzlabojusies – to par naidīgi noskaņotu valsti uzskata 11%, salīdzinot ar 19% pagājušajā gadā.

Aptaujāto īpatsvars, kas Baltijas valstis uzskata par naidīgi noskaņotām, salīdzinot ar pērnajiem datiem, ir pieaudzis attiecībā uz Latviju un Lietuvu, bet samazinājies pret Igauniju. Latviju par naidīgi noskaņotu šogad uzskata par diviem procentpunktiem vairāk nekā pērn (25% pret 22% pērn), Lietuvu – par vienu (25% pret 24%), bet Igauniju – par diviem procentpunktiem mazāk nekā pērn (19% pret 21%).

Respondenti, atbildot uz jautājumu, kuras valstis viņi uzskata par Krievijas tuvākajiem draugiem un sabiedrotajiem, pirmajā vietā tradicionāli ierindojuši Baltkrieviju (55%), bet otrajā – Ķīnu (43%), kam seko Kazahstāna, Indija un Armēnija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl