1 komentārs
Aptauja: Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti
Foto: AFP / LETA

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka pasaules valstu vidū visnaidīgākais noskaņojums pret Krieviju valda ASV, Ukrainā, Latvijā un Lietuvā, liecina Levadas centra maijā veiktās aptaujas rezultāti.

73% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka visnaidīgākais noskaņojums pret viņu valsti ir ASV, bet 37% – ka Ukrainā. Latviju un Lietuvu par Krievijai visnelabvēlīgāk noskaņoto valsti atzinuši 25% Krievijas iedzīvotāju, kam seko Polija ar 22% un Lielbritānija ar 21%, bet Igaunija ar 19% noslīdējusi līdz septītajai vietai. Tālāk nedraudzīgo valstu sarakstā seko Vācija, Gruzija, Kanāda, Francija un Japāna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par desmit procentpunktiem pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kas ASV uzskata par naidīgu valsti. Būtisks pieaugums gada laikā fiksēts arī attiecībā uz Ukrainu – pērn 69% pret šogad 73%, Poliju – pērn 12% pret šogad 22%. Tikmēr attieksme pret Gruziju būtiski uzlabojusies – to par naidīgi noskaņotu valsti uzskata 11%, salīdzinot ar 19% pagājušajā gadā.

Aptaujāto īpatsvars, kas Baltijas valstis uzskata par naidīgi noskaņotām, salīdzinot ar pērnajiem datiem, ir pieaudzis attiecībā uz Latviju un Lietuvu, bet samazinājies pret Igauniju. Latviju par naidīgi noskaņotu šogad uzskata par diviem procentpunktiem vairāk nekā pērn (25% pret 22% pērn), Lietuvu – par vienu (25% pret 24%), bet Igauniju – par diviem procentpunktiem mazāk nekā pērn (19% pret 21%).

Respondenti, atbildot uz jautājumu, kuras valstis viņi uzskata par Krievijas tuvākajiem draugiem un sabiedrotajiem, pirmajā vietā tradicionāli ierindojuši Baltkrieviju (55%), bet otrajā – Ķīnu (43%), kam seko Kazahstāna, Indija un Armēnija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl