Aptauja: Džonsons vēlēšanās nodrošinās sev pārliecinošu vairākumu

2 komentāri
Aptauja: Džonsons vēlēšanās nodrošinās sev pārliecinošu vairākumu
ZUMAPRESS / SCANPIX

Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona vadītā Konservatīvā partija decembrī gaidāmajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās iegūs pārliecinošu vairākumu, liecina trešdien publiskotie aptaujas rezultāti.

Pirmstermiņa vēlēšanas, kas paredzētas 12.decembrī, tika izsludinātas pēc tam, kad parlaments atteicās apstiprināt Džonsona panākto vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “YouGov” aplēsēm toriji vēlēšanās izcīnīs 359 no 650 parlamenta apakšpalātas deputātu vietām, kas ir par 41 mandātu vairāk nekā 2017.gada vēlēšanās un par 61 vietu vairāk nekā pašreizējā konservatīvo pārstāvniecība apakšnamā, kas sarukusi pēc vairāku deputātu aiziešanas no frakcijas, paužot neapmierinātību ar Džonsona breksita politiku.

Tikmēr leiboristi, kuru pašreizējā frakcija zaudējusi 19 deputātus, kas bijuši neapmierināti ar partijas līdera Džeremija Korbina attieksmi pret antisemītismu un breksitu, vēlēšanās var cerēt uz 211 vietām, kas ir par 51 mandātu mazāk nekā pēc 2017.gada vēlēšanām.

Savukārt Skotu nacionālā partija (SNP) varētu savu pārstāvniecību palielināt par astoņiem deputātiem, izcīnot 43 no Skotijai atvēlētajām 59 vietām.

Tajā pašā laikā liberāldemokrāti, kas 2017.gadā ieguva 12 mandātus, bet šobrīd, pateicoties pārbēdzējiem, savu frakciju palielinājuši līdz 20 deputātiem, varētu iegūt tikai 13 vietas.

“YouGov”, kas pēc laikraksta “The Times” pasūtījuma atsevišķi izvērtējusi situāciju katrā no vēlēšanu apgabaliem, tiek uzskatīts par autoritatīvu sabiedrības noskaņojumu pētnieku, jo uzņēmumam izdevās precīzi prognozēt iepriekšējo vēlēšanu iznākumu.

Arī vairums citu analītiķu uzskata, ka vēlēšanas nodrošinās Džonsonam pārliecinošu vairākumu, jo kopumā par torijiem gatavojas balsot aptuveni 44% britu.

2 komentāri