Komentāri
Aptauja: Ceturtdaļa Lielbritānijas musulmaņu atbalsta Parīzes uzbrukumu motīvus
FOTO: LETA

Vairāk nekā ceturtdaļa jeb 27% britu musulmaņu izjūt vismaz zināmas simpātijas pret motīviem, kas vadījuši islāmistu teroristus, kuri janvārī sarīkoja slaktiņus Parīzē, liecina trešdien publiskotie aptaujas rezultāti. Nekādu simpātiju pret kaujinieku motīviem nav bijis 62 procentiem Lielbritānijas musulmaņu.

Kā ziņots, bruņoti islāmisti 7. janvārī Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Izdevums iepriekš bija publicējis pravieša Muhameda karikatūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt 8. janvārī Monrūžā, uz dienvidiem no Parīzes, cits uzbrucējs nošāva policisti, bet nākamajā dienā Parīzē iebruka košera veikalā, noslepkavojot četrus cilvēkus.

Vienlaikus 11 procenti aptaujāto piekrīt apgalvojumam, ka pravieša Muhameda karikatūru publicēšana ir pietiekams pamats uzbrukumam. Pretējs viedoklis bija 85 procentiem respondentu, bet četri procenti bija atteikušies atbildēt vai arī nevarēja formulēt savu viedokli.

Pētījumu, kurā tika aptaujāti 1000 Lielbritānijas musulmaņi, pēc BBC Radio pasūtījuma veicis ComRes pētījumu institūts no 26. janvāra līdz 20. februārim.

Lielbritānijā dzīvo apmēram 2,8 miljoni musulmaņu, kas ir aptuveni 4,4 procenti no kopējā iedzīvotāju skaita.

Apgalvojumam, ka vardarbību pret tiem, kuri publicē šādus attēlus, nekādi nevar attaisnot, piekrita 68 procenti aptaujāto, bet 24 procenti tam nepiekrita.

Simpātijas pret tiem, kuri karo pret Rietumu interesēm, nejūt 85 procenti britu musulmaņu, bet 11 procenti pret viņiem tādas pauž.

Tajā pašā laikā 46 procenti respondentu uzskata, ka Lielbritānija kļūst mazāk iecietīga pret musulmaņiem, bet vairāk nekā trešdaļa jutuši, ka briti islāmticīgajiem neuzticas.

“Es uzskatu, ka tā ir satraucoša statistika,” atzīst Saīda Varsi, kas savulaik kļuva par pirmo musulmanieti Lielbritānijas ministra amatā. Ministra amatu viņa pameta, protestējot pret valdības Tuvo Austrumu politiku.

Tomēr 95 procenti aptaujāto apgalvo, ka jūtas lojāli Lielbritānijai, bet 93 procenti uzskata, ka musulmaņiem vienmēr jāpilda Lielbritānijas likumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl