Aptauja: 63% izraēliešu vēlas Trampa uzvaru

Pievienot komentāru
Aptauja: 63% izraēliešu vēlas Trampa uzvaru
REUTERS/SCANPIX

Vairāk nekā 60% izraēliešu uzskata, ka Izraēlai ir vēlama ir Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās, liecina pirmdien izplatītās aptaujas dati.

Trampa uzvara vēlēšanās ir Izraēlas interesēs, ir pārliecināti 63% Izraēlas iedzīvotāju, tostarp 70% Izraēlas ebreju, konstatēts Jeruzalemē bāzētās domnīcas Izraēlas Demokrātijas institūta (IDI) aptaujā.

17% izraēliešu uzskata, ka Izraēlai labāks būtu demokrātu kandidāts Džo Baidens, bet 20% apliecināja, ka nezina.

Šādi aptaujas rezultāti varētu būt lielā mērā izskaidrojami ar izplatīto pieņēmumu, ka Baidena ievēlēšana vājinās ASV un Izraēlas attiecības, kā arī stiprinās Vašingtonas saites palestīniešiem, skaidro IDI.

Savas prezidentūras laikā republikānis Tramps pieņēmis vairākus Izraēlai svarīgus lēmumus, arī atzinis Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, atzinis Izraēlas suverenitāti anektētajās Sīrijas Golānas augstienēs, piedāvājis Izraēlai izteikti labvēlīgu Tuvo Austrumu miera plānu.

Tramps arī atbalstījis Izraēlas attiecību normalizāciju ar dažām arābu valstīm.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu cildinājis Trampu, dēvējot viņu par spēcīgāko sabiedroto, kāds Izraēlai jebkad bijis Baltajā namā.

Tomēr opozīcijas līderis Jairs Lapids vēl pirmdien norādīja – lai arī kas uzvarēs vēlēšanās, “nākamais ASV prezidents būs Izraēlas draugs”.