Apšaudi “YouTube” galvenajā birojā Kalifornijā sarīkojusi dzīvnieku tiesību aizstāve

3 komentāri
Apšaudi “YouTube” galvenajā birojā Kalifornijā sarīkojusi dzīvnieku tiesību aizstāve
Foto: Reuters / LETA

“YouTube” galvenajā birojā ASV Kalifornijas štata Sanbruno pilsētā otrdien notikušo apšaudi sarīkojusī sieviete bijusi 39 gadus veca dzīvnieku tiesību aktīviste no Sandjego.

Divas ASV amatpersonas identificēja sievieti kā Nasimu Aghdamu.

Aghdama 2009. gadā tika pieminēt laikraksta “San Diego Union-Tribune” rakstā par dzīvnieku tiesību aizstāvju protestiem pret cūku izmantošanu militārajās mācībās. Ģērbusies parūkā un džinsos ar mākslīgiem asins traipiem, aktīviste tolaik sacīja laikrakstam, ka dzīvnieku tiesības viņi esot tikpat svarīgas, cik cilvēktiesības.

Jau vēstīts, ka sieviete ievainoja trīs cilvēkus, bet pēc tam nomira no pašas radītas šautas brūces, to paziņoja policija.

Ievainotie nogādāti slimnīcā. 36 gadus vecs vīrietis atrodas kritiskā stāvoklī, 32 gadus veca sieviete – nopietnā stāvoklī, bet 27 gadus vecai sievietei nav dzīvībai nopietni savainojumi.

Īsi pēc apšaudes sākuma uz “YouTube” mītnes ēku atsteidzās policija, atrodot šāvēju mirušu. Likumsargiem ierodoties, viņi arī konstatēja, ka situācija attīstās ļoti haotiski – cilvēki metās bēgt no notikuma vietas.

“Uzreiz pēc ierašanās sākām meklēt aizdomās turamo. Redzējām, kā vairāki “YouTube” darbinieki skriešus devās ārā no ēkas, valdīja patiesi liels haoss. Uzreiz ieraudzījām vienu upuri ar šautām brūcēm, pēc tam arī atradām pašu šāvēju,” atklāj Sanbruno policijas priekšnieks Eds Barberinī.

Pagaidām vēl nav skaidrs, vai uzbrucējas motīviem ir kāda saikne ar “YouTube” uzņēmuma politiku, taču policija to solās noskaidrot. Mediji ziņo, ka šī apšaude tiek izmeklēta kā sadzīvisks strīds.