Apšaudē Toronto ievainoti 13 cilvēki un viens nogalināts

Pievienot komentāru
Apšaudē Toronto ievainoti 13 cilvēki un viens nogalināts
Foto: REUTERS/ SCANPIX

Apšaudē Kanādas pilsētā Toronto ievainoti 13 cilvēki un viens nogalināts, bet pats uzbrucējs nošāvies, ziņo varasiestādes.

Apšaude cilvēku pārpilnajā Grīktaunas rajonā notikusi svētdien, 22. jūlijā, desmitos vakarā pēc vietējā laika (pirmdien plkst.5 pēc Latvijas laika), paziņoja Toronto policija. Šāvējs miris pēc apšaudes ar policiju, taču nav skaidrs, vai viņš nošauts vai nošāvies pats.

Grīktaunas rajonā ir daudz restorānu, kafejnīcu un veikalu un tas vasaras vakaros ir cilvēku pārpilns, kuri tur vakariņo un atpūšas.

Vairāki aculiecinieki telekanālam “CP24” pastāstīja, ka dzirdējuši starp desmit un divdesmit šāvieniem. Viens vīrietis telekanālam sacīja, ka redzējis šāvēju, kurš bija ģērbies melnā un uzvilcis cepuri.

Pēc aculiecinieku teiktā, uzbrucējs ātri gājis pa ielu un šāvis ielu malās esošajos restorānos un kafejnīcās. Par upuriem šaušanai kļuvuši cilvēki vairākos kvartālos.

Ievainotie nosūtīti uz dažādām slimnīcām. Ievainoto vidū ir jauna meitene, kura atrodas kritiskā stāvoklī.

Policija šobrīd nav noskaidrojusi uzbrucēja motīvu. Kā pavēstīja policijas preses pārstāvis, šobrīd ir pāragri teikt, vai šaušana bijusi saistīta ar terorismu.

Toronto policijas priekšnieks Marks Saunders paziņoja, ka šaušana Grīktaunā nav bijusi nejauša un viņš kā motīvu neizslēdz terorismu.

Nedēļas nogalē Toronto policija bija ielās izvietojusi papildus desmitiem policistu, reaģējot uz neseno ar šaujamieročiem saistītās vardarbības pieaugumu.