Apšaude Minhenē, visticamāk, ir teroristu uzbrukums, pauž Vācijas policija

Pievienot komentāru
Apšaude Minhenē, visticamāk, ir teroristu uzbrukums, pauž Vācijas policija
FOTO: LETA

Vācijas policija paziņojusi, ka piektdien iepirkšanās centrā Minhenē notikusī apšaude, visticamāk, bijis teroristu uzbrukums.

Policija vēl nav paziņojusi oficiālo bojāgājušo skaitu, bet mediji, atsaucoties uz avotu policijā, ziņoja, ka nogalināti vismaz seši cilvēki.

Jau vēstījām, ka ap lielāko Minhenes iepirkšanās centru “Olympia-Einkaufszentrum (OEZ)” slēgtas tuvākās ielas. Notikuma vietā ieradušies desmitiem policistu un specdienestu darbinieki.

Iepirkšanās centrā sākta vērienīga policijas operācija. Policija aicina cilvēkus turēties pa gabalu no rajona, kur šis incidents notiek.

Policijas preses pārstāvis, atsaucoties uz aculieciniekiem, paziņoja, ka apšaudi sarīkojuši trīs bruņoti uzbrucēji. Viņš bojāgājušo skaitu oficiāli neapstiprināja.

Minhenes varasiestādes apšaudes dēļ izsludinājušas pilsētā ārkārtas stāvokli un aicinājušas iedzīvotājus nepamest mājas.

Pieejamā informācija par notiekošo vēl arvien ir pretrunīga.

Apturēta sabiedriskā transporta kustība un apturēta vilcienu satiksme.

Minhenes amatpesronas apstiprinājušas, ka šaušana tirdzniecības centrā ir apturēta. Pagaidām zināms, ka šāvējs darbojies viens un no notikuma vietas aizbēdzis metro virzienā. Atsevišķi mediji vēsta, ka apšaudes izcēlušās arī Minhenes metro stacijā. Šī informācija nav apstipirnāta.

Vācijas policija lūdz iedzīvotājus neizvietot sociālajos tīklos attēlus un video, lai uzbrucējs nevarētu izsekot policijas operācijai.