Apšaude Kalifornijā: 14 cilvēkus nošāvis kāds jauns precēts pāris

1 komentārs
Apšaude Kalifornijā: 14 cilvēkus nošāvis kāds jauns precēts pāris
AP/REUTERS/SCANPIX

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) piedzīvojušas kārtējo apšaudi, kas bijusi asiņainākā pēdējo trīs gadu laikā. Nogalināti 14 cilvēki un 17 ievainoti slaktiņā ASV.

Dažas stundas pēc uzbrukuma apšaudē nogalināti arī abi uzbrucēji – kāds jauns precēts pāris, kuru rīcības motīvi vēl tiek noskaidroti.

Asiņainais slaktiņš notika 2. decembrī sociālās aprūpes centrā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Centra darbinieki bija pulcējušies uz Ziemassvētku pasākumu, kad tajā izcēlās konflikts un viens no viesiem pasākumu atstāja. Pēc brīža viņš ieradās kopā ar savu dzīvesbiedri, tērpušies armijas parauga drēbēs, bruņoti ar kaujas ieročiem un atklāja uguni pa pasākuma dalībniekiem.

Aculiecinieki stāsta, ka uzbrucēji munīciju nav žēlojuši – šāvienu troksnis atbalsojies arī blakus esošajās ēkās, kuru iemītnieki centās paslēpties, kur vien iespējams. Tostarp arī vecāki ar maziem bērniem.

“Mēs bijām aizbarikādējušies zem rakstāmgalda. Mazā bija kopā ar mani. Paldies Dievam, ka ar viņu viss ir kārtībā,” stāsta aculiecinieks.

Pēc apšaudes abi uzbrucēji atstāja notikuma vietu ar melnas krāsas apvidus auto. Policijas specvienībām izdevās to panākt, taču aizdomās turamie sāka šaut pa kārtības sargiem. Sākās vēl viena apšaude, kuras laikā uzbrucēji tika nogalināti. Viņu rīcības motīvi šobrīd ir neskaidri.

Foto

Traģēdijas norises vietā un citur policija atrada arī spridzekļus, kas vedina domāt, ka uzbrukums bija plānots jau iepriekš.

“Es zinu, ka viens no jautājumiem, kas tiks uzdots atkārtoti, būs – vai šis ir terorisms. Un es šobrīd vēl nevēlos teikt, ka mēs esam par to pārliecināti. Pilnīgi noteikti ir skaidrs, ka tāda iespēja pastāv. Taču mēs to vēl nezinām. Un šobrīd mēs vēl nevēlamies iet šo ceļu,” stāsta FIB pārstāvis.

Policija arī identificējusi uzbrucējus – tie ir 28 gadus vecais pakistāniešu izcelsmes amerikānis Saīds Rizvans Faruks un viņa dzīvesbiedre – 27 gadus vecā Tašfīna Malika. Faruks vietējā pašvaldībā strādājis par vides speciālistu sabiedrības veselības departamentā un pārbaudījis, kā tiek ievērotas normas restorānos un baseinos.

Kļuvis zināms, ka pirms uzbrukuma pāris pie vecmāmiņas atstājis savu sešus mēnešus veco zīdaini. Notikušais uzbrukums ir šokējis Amerikas Savienotās Valstis. Tas ir asiņainākais ASV kopš 2012. gada, kad 27 cilvēki gāja bojā apšaudē pamatskolā Konektikutas štatā, un sagaidāms, ka tas vēlreiz uzjundīs karstas diskusijas par stingrāku ieroču aprites kontroli valstī.