Aprit septiņi gadi kopš Krimas okupācijas

2 komentāri
Aprit septiņi gadi kopš Krimas okupācijas
EPA/SCNAPIX

Aprit septiņi gadi kopš Krievija, ievedot savu karaspēku bez atpazīšanās zīmēm, anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, ar ko sākās Krievijas uzbrukums Ukrainai, vēsta TV3 ziņas.

Paziņojumā par Krimas aneksijas septīto gadadienu Eiropas Savienība atkārtoti norāda, ka tā neatzīst šo starptautisko tiesību pārkāpumu un aizvien to nosoda. Tas joprojām ir tiešs izaicinājums starptautiskajai drošībai un izraisa smagas sekas starptautiskajai tiesiskajai kārtībai.

Arī Latvijas amatpersonas aicina pasaules demokrātisko valstu kopienu stingri iestāties par starptautisko tiesību un demokrātisko vērtību ievērošanu un atbalstīt Ukrainas valdības un nevalstiskā sektora izveidoto Starptautisko Krimas platformu ar mērķi panākt Krimas deokupāciju.

TV3 ziņas atgādina, ka 2014. gada februārī Krievijas jeb tā suaktie ”zaļie cilvēciņi”, pārņēma savā kontrolē reģionālā parlamenta ēku Krimā. Vēlāk viņi aplenca un nobloķēja Ukrainas militārās bāzes pussalā.

2014. gada 16. martā Krievijas varasiestādes noorganizēja Krimā viltus referendumu”, kura rezultātus lielākā daļa pasaules valstu neatzīst.

Lasi vēl: