Aprit gads, kopš Ēģiptē tika notriekta Krievijas lidmašīna ar 224 cilvēkiem uz klāja

Pievienot komentāru
Aprit gads, kopš Ēģiptē tika notriekta Krievijas lidmašīna ar 224 cilvēkiem uz klāja
FOTO: LETA

Aprit gads, kopš Ēģiptē tika notriekta Krievijas lidmašīna ar 224 cilvēkiem uz klāja. Šodien gan Krievijā, gan Ēģiptē tiek rīkoti piemiņas pasākumi, lai godinātu katastrofā bojāgājušos.

Lidmašīna, kas avarēja Ēģiptes Sīnāja pussalā bija ceļā no Šarmelšeihas kūrorta uz Sanktpēterburgu. Kopumā tajā atradās 217 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi.

Lielākā daļa lidmašīnas pasažieru bija Krievijas tūristi.

Krievija apstiprinājusi, ka lidmašīnas katastrofu virs Ēģiptes izraisījis bumbas sprādziens un atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums Daesh.

Ēģiptes amatpersonas, piedaloties piemiņas pasākumā, paudušas līdzjūtību visiem bojāgājušo tuviniekiem un norādījušas, ka Ēģiptē kopš notikušā būtiski pastiprināta drošības kontrole un nekas līdzīgs nevar atkārtoties.

Atgādinām, ka dažus mēnešus pēc šīs traģēdijas – naktī uz 19. maiju virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā – pazuda aviokompānijas Egypt air lidmašīna ar 66 pasažieriem.

Šīs abas traģēdijas pamatīgi iedragājušas Ēģiptes tūrisma nozari. Aprēķināts, ka tā gada laikā cietusi vairāku miljardu ASV dolāru lielus zaudējumus.

Lasi vēl