Aprit 20 gadi kopš “Estonia” avārijas

Komentāri
Aprit 20 gadi kopš “Estonia” avārijas
FOTO: LETA ()

Aprit 20 gadi kopš lielākās jūras katastrofas mūsdienu vēsturē – prāmja “Estonia” avārijas Baltijas jūrā. Naktī no 27.uz 28.septembri, nogrimstot prāmim, gāja bojā 852 cilvēki. Ledainajā ūdenī izdzīvot izdevās tikai 137-iem cilvēkiem, tai skaitā arī sešiem Latvijas iedzīvotājiem.

Kopumā uz kuģa traģiskajā naktī bija 29 Latvijas iedzīvotāji. Vairākas starptautiskās izmeklēšanas komisijas ir konstatējušas, ka katastrofu izraisījis prāmja atveramā priekšgala bojājums. Tas atlūza un prāmī sākās strauja ūdens ieplūšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa netrūkst arī citu minējumu. Zviedrija atzinusi, ka tajā pašā 1994.gadā tieši ar prāmi Estonia vismaz divas reizes transportēts Krievijas militārais aprīkojums. Savukārt kuģa kapteiņa sieva paziņojusi, ka kādā televīzijas sižetā redzējusi savu vīru, kurš pēc katastrofas iekāpis ātrās palīdzības mašīnā, taču oficiāli tika ziņots, ka viņš ir pazudis bez vēsts.

Pieminot traģisko prāmja Estonia avāriju, šajās dienās notiek vairākas piemiņas ceremonijas Zviedrijā un Igaunijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl