Aprēķināts, ka cilvēku kontrabandisti gadā nopelna 35 miljardus

4 komentāri
Aprēķināts, ka cilvēku kontrabandisti gadā nopelna 35 miljardus
Foto: Scanpix

Cilvēku kontrabandisti visā pasaulē kopumā nopelna aptuveni 35 miljardus dolāru gadā, izmantojot bēgļu krīzi kā galveno peļņas avotu, tā secinājusi Starptautiskā Migrācijas organizācija.

Bojāgājušo bēgļu skaits, kuri laivās centušies šķērsot Vidusjūru, sasniedzis 1700 šajā gadā. Starptautiskā Migrācijas organizācija brīdina, ka ir sākusies vasara, un tas nozīmē, ka daudz vairāk cilvēku riskēs ar savu dzīvību, lai sasniegtu Eiropu.

“Savā diezgan ilgajā mūžā es nekad neesmu pieredzējis tādu situāciju kā šobrīd. Ir deviņi aktīvi militāri konflikti. Humānā krīze valda no Āfrikas rietumiem līdz Himalajiem. “Boko Haram” Nigērijā, problēmas Lībijā, reliģisks konflikts Centrālāfrikas Republikā, konflikts Dienvidsudānā, nestabilitāte Somālijā, Jemenā, Irākā, Afganistānā un septiņus gadus ilgs karš Sīrijā,” teic IOM vadītājs Viljams Leslijs.

Lielākā daļa migrantu dodas ceļā no Lībijas. Starptautiskā Migrācijas organizācija un ANO bēgļu aģentūra vienojušās par papildu palīdzību valstij bēgļu krīzes risināšanā. Abas organizācijas arī pavēstījušas, ka Eiropai būtu jānāk klajā ar visaptverošu plānu bēgļu krīzes risināšanai, jo tas vēl joprojām ir aktuāls temats.

TOP komentāri

  • Kārlis Kantsons
  • Valdis
    +1 +1 0

    Valdis

    Es domāju, ka Merkele arī ir, ar velkamisku pret nigēriem, labi uzvārījusies. Par brīvu tik lieli un pieredzējuši politiķi tādas muļķības nedara. Jautājums ir tikai cik miljardu lielumā bija "pabalsts" viņai.
  • Sarmīte

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl